Amerikalı ve Iraklı çiftin ikinci baharı Üsküdar'da başladı

Huzurevinde tanışan ve Müslüman olan Amerikalı Joyce Matthews ile Iraklı Velid Muhammed Katipzadeler'in nikahını Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen kıydı.

Amerikalı ve Iraklı çiftin ikinci baharı Üsküdar'da başladı
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Üsküdar Fahrettin Kerim - Nilüfer Gökay Huzurevi'nde tanışan 64 yaşındaki damat Iraklı Velid Muhammed Katipzadeler ve 74 yaşındaki gelin Amerikalı Joyce Matthews çifti Üsküdar Evlendirme Dairesinde kıyılan nikâhla dünya evine girdi. Çiftin nikâhını Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen kıyarken çiftin şahitliğini Üsküdar AK Parti İlçe Başkanı Sinan Aktaş, Üsküdar Kent hizmetleri A.Ş Genel Müdürü Ferit Şamlı, Ebru sanatçısı İlkay Şamlı, Üsküdar AK Parti Kadın kolları Başkanı Songül Kavalcıoğlu ve Huzurevi Müdürü Mahfuz Sunar yaptı.

Nikâh merasiminde konuşan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen artık dünyada sınırların kalmadığını ve bu nikâhında buna bir örnek olduğunu söyleyerek çifte mutluluklar diledi. Üsküdar AK Parti İlçe Başkanı Sinan Aktaş ise esprili bir şekilde Başbakan'ın üç çocuk isteğini vurgulayarak, ''Sayıyı kendilerine bırakıyoruz'' dedi. Aktaş daha sonra evlilik cüzdanını geline vererek çifte bir ömür boyu mutluluklar diledi.

NASIL TANIŞTILAR ?

Iraklı Velid Muhammed Katipzadeler ve 74 yaşındaki gelin Amerikalı Joyce Matthews çifti Üsküdar Evlendirme Dairesinde kıyılan nikâhla dünya evine girdi.

IRAK'LI DAMADIN HAZİN HİKAYESİ

ABD'nin Irak'a müdahalesi sırasında Saddam zulmünden kaçarak Türkiye'ye sığınan ve Türk vatandaşlığı da alan Iraklı Velid Muhammed Katipzadeler, Saddam'ın devrilmesinin ardından tekrar ülkesine döner. Burada bir peynir fabrikası kuran Katipzadeler'in evi ve iş yeri bombalanır. Patlamada eşi ve çocukları dahil olmak üzere 240 kişi hayatını kaybeder. Bu saldırıdan tek kurtulan ise Velid Muhammed Katipzadeler olur. Son çare olarak tekrar Türkiye'ye sığınan ve bir huzurevinde yaşamaya başlayan Katipzadeler burada ikinci baharını yaşayacağı Amerikalı Joyce Matthews ile tanışır.

Birbirlerini seven ve evlenmeye karar veren çiftin önünde Joyce Matthews'ın Müslüman olarak Ravza ismini almasıyla hiçbir engel kalmaz.

GELİN 34 YILDIR TÜRKİYE'DE

Amerikalı gelin Joyce Matthews 34 yıldır Türkiye'de olduğunu ve eşinin isteği ile Müslümanlığı seçtiğini belirterek, ''Ben Türkiye'ye Osmanlı Tarihi'ni araştırmak ve öğretim için gelmiştim. Doktoramı da yine Osmanlı Tarihi üzerine yaptım. Osmanlı'yı iyi biliyorum şimdi de İslamı öğrenmeye ve anlamaya çalışıyorum. İlk orucumu da bu yıl Ramazan'da tutmuş oldum. Eşimi çok seviyorum. Sayın Başkanımıza da bizi bu mutlu günümüzde yalnız bırakmayarak nikahımızı kıydığı için çok teşekkür ederim'' dedi.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Yaşam

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir