Üsküdar Belediyesi 5 ülkede iftar sofrası kurdu

Üsküdar Belediyesi, 5 ayrı ülkede onbinlerce insanın da iftar sevincini yaşamasına imkân sağlıyor.

Üsküdar Belediyesi 5 ülkede iftar sofrası kurdu
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

1994 yılında Türkiye'de ilk kez iftar çadırı geleneğini başlatan Üsküdar Belediyesi, Üsküdarlıların şefkat ve merhamet elini sadece ilçenin 33 mahallesinde günlük 30 bin kişiye ulaştırmakla kalmıyor, aynı zamanda 5 ayrı ülkede onbinlerce insanın da iftar sevincini yaşamasına imkân sağlıyor.

Türkiye'nin ilk Ramazan Çadırı'nı 1994 yılında kuran Üsküdar Belediyesi, yurt dışında ise 2006 yılında Kırım'ın başkenti Ak Mescit'te kurmuştu. Üsküdar Belediyesi bu sene ise 5 ülkede kurduğu iftar çadırında her gün onbinlerce kişiye iftar yemeği dağıtıyor.

Yurt dışında ilk defa 2006 yılında Kırım'ın başkenti Ak Mescit'te iftar çadırı kuran Üsküdar Belediyesi, bölgede yaşayan Tatarlar'ın yoğun ilgisi üzerine her yıl bu organizasyonu düzenli olarak gerçekleştirme kararı almıştı.

FOTOĞRAF GALERİSİ İÇİN TIKLAYIN

Üsküdar Belediyesi, 5 ayrı ülkede onbinlerce insanın da iftar sevincini yaşamasına imkân sağlıyor.

5 ÜLKEDE ONBİNLERCE KİŞİYE İFTAR

Üsküdar Belediyesi, Kudüs ve Kırım'ın yanı sıra Bosna Hersek Zenica'da Dostluk Köprüsü Derneği ile işbirliği yaparak 3 bin kişiye, Arnavutluk'ta İşkodra İmam Hatip Lisesi bahçesinde 5 bin  kişiye iftar yemeği veriyor. Etiyopya'da ise IBS derneğiyle işbirliği yaparak EJAANI Kur'an Kursunda 22 bin 500 kişiye iftar sofrası kurmak suretiyle bu ülkelerle olan kardeşlik bağlarımızın güçlenmesine önemli bir katkıda bulunuyor.

''ÜSKÜDARLILARIN ŞEFKAT ELİ 5 ÜLKEYE ULAŞIYOR''

İftar organizasyonlarındaki başarıları nedeniyle farklı ülkelerden sürekli taleplerin olduğunu ifade eden Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen; ''Bu çağrılara artık kayıtsız kalamazdık, zira Sayın Başbakanımız liderliğinde ülkemiz tüm dünya mazlumlarının umudu haline geldi. Bu iftar sofralarının Türkiye'yi bu coğrafyalarda yeniden var kılmanın önemli vesilelerinden biri olduğunu düşünüyoruz. Bu sebeple bu yıl ilgi alanımızı genişletme ve Üsküdarlıların şefkat ve merhamet elini 5 ülkeye ulaştırma kararı aldık. Hamdolsun organizasyonlarımız sorunsuz olarak devam ediyor, her gün farklı ülkelerden binlerce el iftar vaktinde ülkemize, milletimize ve Başbakanımıza hayır duada bulunmak üzere semaya yöneliyor'' dedi.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Yaşam

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir