Kuzguncuk Bostanı'nda neler oluyor?

Kuzguncukluların ortak bostan olarak işlediği bostan, Üsküdar Belediyesi'ne kiralandıktan sonra tartışma bir türlü bitmiyor.

Kuzguncuk Bostanı'nda neler oluyor?
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Bu sabah gerek sosyal medya gerekse diğer haber kanallarında Kuzguncuk Bostanı'nda ağaçlar kesiliyor adı altında haberler ve yardım çağrıları yayınlandı. Ardından ise değişik iddialar ortaya atıldı.

Konuyla ilgili olarak Kuzguncuk Derneği alanda çeşitli çalışmalar yürütüyor. Üsküdar Belediyesi ise Mart ayında Vakıflar Genel Müdürlüğü'nden kiraladığı alanda çevre temizliği, ot biçimi ve kuru ağaçların dallarının budanması ve temizlenmesi çalışmalarının yapıldığını belirtiyor.

Bazı medya kuruluşlarında ise;

''Kuzguncuk Bostan dün yeniden 'belediye' tedirginliği yaşandı. Geçen hafta ot kesme bahanesiyle Kuzguncuk İlia Bostanı'na giren ve yatık olduğu gerekçesiyle bir defne ağacını kesen belediye ekipleri bu sabah saat 09:00 sularında ağaç budama bahanesiyle tekrar bostana girdiler.

Kuzguncuk sakinlerinden aldığımız bilgiye göre belediye ekipleri hemen ardından bostana gelen Kuzguncuklular Derneği üyeleri ve semt sakinleri, gelişlerine kadar geçen sürede nar ağaçları dahil olmak üzere 3 ağacın 'budandığını' fakat aldıkları tepki karşısında belediye ekiplerinin budamayı durdurduğunu ve beklemeye geçtiğini aktardılar.'' gibi gerginliği arttıran haberler yapılıyor.

Konuyla ilgili olarak olarak Üsküdar Belediyesi sosyal medya hesabı üzerinden ise bir açıklama yapıldı.

Açıklama şöyle;

''Söz konusu alanda çevre temizliği, ot biçimi, kuru ağaç dallarının temizlenmesi ve budama işlemi yapılmaktadır. Herhangi bir kesim kesinlikle söz konusu değildir. Amacımız: Bostanı haşerelerden ve yabani otlardan temizleyip, sağlıklı ve temiz görünmesini sağlamaktır.'' denildi.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Yaşam

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir