Bu proje gençleri topluma kazandıracak

İstanbul Medeniyet Üniversitesi örnek alınacak bir projeyi hayata geçiriyor

Bu proje gençleri topluma kazandıracak
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ömer Özkan'ın ''Aydınlık Gelecek ve Gençler İçin Adalet'' isimli projesi için Üsküdar'da konferans düzenlendi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın desteklediği İstanbul Medeniyet Üniversitesi'nin koordinatörlüğünü üstlendiği, Üsküdar Belediyesi ile Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün de katkı sağladığı proje ile 14-18 yaş aralığındaki suç işlemiş gençlerin topluma kazandırılması hedefleniyor.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi örnek alınacak bir projeyi hayata geçiriyor

Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleşen konferansa; İstanbul Vali Yardımcısı Harun Kaya, Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamit Okur, Üsküdar İlçe Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, Kadıköy İlçe Emniyet Müdürü Kenan Kurt'un yanı sıra İstanbul Medeniyet Üniversitesi'nden çok sayıda akademisyeni ile kamu, kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı.

Ömer Özkan: ''Bu Proje ile Gençlerimizi Topluma Kazandıracağız''

Proje ile ilgili bilgilendirme yapan ve Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın bu proje için toplam 400 bin TL bütçe ayırdığını belirten İstanbul Medeniyet Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi ve Proje Koordinatörü Doç. Dr. Ömer Özkan, suç işleyen ve cezalarını çeken çocukların kendilerini toplumun bireyi olarak hissetmediğini söyledi. Çocukların karşılaştıkları sorunları bundan sonra da kendi yöntemleriyle çözmeye çalıştıklarını ifade eden Özkan, ''İşlediği suçun cezasını çeken genç tekrar topluma karışmaya çalışmakta, başarılı olamayınca da tekrar suç işlemektedir. İşte biz İstanbul Medeniyet Üniversitesi olarak hazırladığımız bu proje ile gençlerin yaşadığı travmayı en aza indirmek, gençleri topluma kazandırmak ve hayata tutunmalarını sağlamayı hedefliyoruz. Böylece hem bireysel hem de toplumsal yaralarımızı sarıp daha sağlıklı bir toplum modülüne kavuşacağız'' dedi.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Yaşam

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir