Çılgın Proje yapılmasın eylemi

354 dönümlük Validebağ Korusu'na yapılması planlanan çılgın projeyi protesto ettiler

Çılgın Proje yapılmasın eylemi
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Validebağ Gönüllüleri, Abdülaziz Av Köşkü, Güvercinlik Köşkü, Şevket Atalay İzci Okulu, Kız Sağlık Meslek Lisesi, Üsküdar Devlet Hastanesi'ne ait birimlerinin de bulunduğu 354 dönümlük Validebağ Korusu'nun parka dönüştürülmesi projesini protesto etti.

Validebağ Gönüllüleri 354 dönümlük Validebağ Korusu'na yapılması planlanan çılgın projeyi protesto etti.

AK Parti Üsküdar Belediye Başkan Adayı Hilmi Türkmen'in ''çılgın proje'' olarak lanse ettiği Validebağ Korusu'nun Londra'daki ''Hyde Park'' benzeri parka dönüştürüleceğini açıklaması üzerine koru içerisinde basın açıklaması yapıldı.

Basın açıklamasını okuyan Validebağ Gönüllüleri sözcüsü Arif Belgin, Validebağ Korusu'nun Anadolu yakasının Karacaahmet Mezarlığı'ndan sonra ikinci büyük yeşil alanı olduğunu belirterek ''Koruda içinde onlarcası anıt ağaç olmak üzere binlerce ağacı, çoğunluğu göçmen olmak üzere 100'den fazla kuş türü yaşamaktadır. 2012 yılı Ağustos ayından beri sürdürülen Öğretmen evi bahçesi çevre düzenlemesi projesi buradaki doğal ve yeşil görüntüyü bozmuş, bahçe taş bir alana daha doğrusu açık hava düğün salonuna dönüşmüştür'' şeklinde konuştu.

Validebağ Korusu'nun park olmadığının altını çizen Belgin, ''Validebağ Korusu bir park değildir, yabancı ülkelerdeki parklara benzetilmeye çalışılması abesle iştigaldir. Üstelik çılgın projelerde önerilen tesislerin çoğu Hyde Park ya da Central Park'ta yoktur. Sayın Türkmen'e hatırlatmak isteriz ki 1. Derece Sit alanı olan bir koruda inşai faaliyet yapılamaz'' dedi.

AK partili Türkmen'in projenin Başbakan ve Belediye Başkanı'nın onayını aldığını aktardığını belirten Altunizade Muhtarı Cafer Koç ise projenin mahalle sakinlerinin ve bu yörede yaşayan insanların onayının alınmadan yapıldığını vurguladı.


CNNTurk.com


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Güncel Olaylar

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir