Hilmi Türkmen, ''O savcı benimle de uğraştı''

AK Parti Üsküdar Belediye Başkan aday adayı Hilmi Türkmen, gündeme dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Hilmi Türkmen, ''O savcı benimle de uğraştı''
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Üsküdar Belediye Başkan aday adayı Hilmi Türkmen, gündeme dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

AK Parti Üsküdar Belediye Başkan aday adayı Hilmi Türkmen, gündeme dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Şalpazarı Eğitim Derneği'nin Beylerbeyi Kirazlıtepe'de bulunan Boğaziçi Yaşam Merkezi'nde düzenlediği kahvaltılı istişare toplantısında konuşan Hilmi Türkmen, son günlerdeki gelişmeler üzerine değerlendirmeler yaparak, darbe girişimlerinin devam edeceğini düşündüklerini söyleyerek ''bu darbe girişimleri halk nezdinde Başbakan ve AK Parti'nin itibarını düşüremez. Aksine son kamuoyu yoklamalarında oy oranımız beş puan artmıştır'' dedi. Türkmen, sözlerine şöyle devam etti.

''Yerel seçimin atmosferini iyice hissetmeye başladığımız günlerde ne yazık ki o hain odaklar yine rahat durmadılar ve yine düğmeye bastılar. Ne yazık ki demokrasimiz bugüne kadar çeşitli zamanlarda kesintiye uğradı, darbeler oldu. 17 Aralık ve 25 Aralık'ta da benzeri bir darbe yaşadık. Olan yine bu aziz millete oldu. Şahsen camiadan -kimleri kast ettiğimi biliyorsunuz- çok değerli dostlarım var. Onlar da aynı kanaatteler, onların da içi kan ağlıyor. Onları tenzih ediyorum. Büyük fotoğrafı gözden kaçırmamız lazım. Bugün aday adayıyız, inşaallah belediye başkanı oluruz. İnanın bunun hiçbir önemi yok. AK Parti'miz, bir kişiyi belediye başkanı, milletvekili ya da başbakan yapmak için kurulmadı.''

AK Parti'nin ülkenin çok kötü bir döneminde kurulduğunu ve çok kısa bir süre sonra iktidara geldiğini, 11 yıldır da başarıdan başarıya koştuğunu söyleyen Türkmen, bugüne kadar kurulan tuzakların hepsinin başarısız olduğunu vurguladı. Üsküdar'da AK Parti'nin aday adayları arasında en şanslı konumda görülen Hilmi Türkmen, 17 Aralık darbe girişiminin iktidar ve başbakanın itibarında azalma değil artmaya sebep olduğunu ifade ederek özetle şunları söyledi.

''Adliye'nin önünde bildiri dağıtan savcı, geçen yıl bizzat benimle uğraşan, bize ahlaksızca iftira atan savcıydı. O iftiraların altından alnımızın akıyla çıkmasını bildik. Yapılamayan son operasyonda hedef alınan isimler arasında Sultan Abdülhamid'e borç veren aile de var. Bunların ülkenin kör kuruşuna tamah etmeyeceklerini ben biliyorum. On yıl serbest avukatlık yaptım, on yıldır da belediyenin hukuk işlerinden sorumluyum. İki yıldır soruşturma yapıyorsunuz ve bundan kimsenin haberi yok. Bu soruşturmanın delillerini kim toplayacak? Bu operasyon uluslar arası bir şebekenin hain bir operasyonudur. Fakat tutmamıştır, tutmayacaktır da.

Bu memleket yolsuzlukları da gördü. 90'lı yılları hatırlayın. Yolsuzluğun olduğu bir ülkede enflasyon tek hanelere, faizler yüzde 60'lardan yüzde 7'lere iner miydi? 23,5 milyar dolar borç sıfıra iner miydi? Yolsuzluk iddialarına hemen inanmayın ve sabredin. Peşin hükümlü olmayın. Gerçekler ortaya çıkacaktır.''


Üsküdar 34 - Bülent Şirin


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Güncel Olaylar

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir