İçki satış belgesini Bakanlık verecek

İçki ve sigara için satış belgeleri, yeni getirilen düzenleme ile artık Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı teşkilatındaki mülki amirlikler tarafından verilecek.

İçki satış belgesini Bakanlık verecek
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Satış belgesi işlemleri 2009 yılından beri Türkiye Esnaf Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından 192 noktada yapılıyordu.

İçki ve sigara için satış belgeleri, yeni getirilen düzenleme ile artık Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı teşkilatındaki mülki amirlikler tarafından verilecek.

Tütün ve Alkol Piyayası Düzenleme Kurumu (TAPDK) hem TESK hem de TOBB'la protokol yapıyordu. Böylece satış belgesi işlemleri meslek odaları üzerinden yürütülüyordu. TAPDK geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuru ile TAPDK'nın İçişleri Bakanlığı ile protokol yaptığını ve artık satış belgesi işlemlerinin Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı teşkilatındaki mülki amirlikler tarafından yürütüleceğini bildirdi.

TAPDK, ''Satış belgesi işlemlerinin yürütülmesi'' başlıklı duyuruda öncelikle tütün mamulü, alkol ve alkollü içki satıcıları ile nargile sunumu yapan kişilerin TAPDK'dan satış belgesi ya da sunum uygunluk belgesi almalarının zorunlu olduğu vurgulandı.


İstanbul Ajansı


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Yaşam

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir