1.186 sahil online takip edilebilecek

Çevre Bakanlığı, 1 milyon 670 bin lira maliyeti olan ''Türkiye Kıyılarında Yüzme Suyu Profillerinin Belirlenmesi Projesi''yle plajların profilini çıkarıyor.

1.186 sahil online takip edilebilecek
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Çevre Bakanlığı, 1 milyon 670 bin lira maliyeti olan ''Türkiye Kıyılarında Yüzme Suyu Profillerinin Belirlenmesi Projesi''yle plajların profilini çıkarıyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın projesiyle Türkiye'de bulunan 1.186 yüzme suyu alanıyla, yakınında bulunan su havzasına etki edebilecek potansiyel kirlilik kaynakları ve riskleri belirleniyor. Buna göre tedbir programı oluşturulacak.

Haritadan görülebilecek

Çevre Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Muhammet Ecel, ''Proje ile yüzme suyu alanının içinde bulunduğu su kütlesinin tipolojik özellikleri tespit edilecek. Kirliliğin önlenmesi için veri toplanacak. Gerekiyorsa yüzme suyu izleme noktaları revize edilecek. Plajlar ve izleme noktaları haritada gösterilecek. Halkın bilgilendirilmesi sağlanacak. Vatandaş internetten plajların temiz mi kirli mi olduğunu görebilecek'' dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, sahilleri online takip edecek

Mavi bayrakta üçüncüyüz

Yüzme suyu kalitesinin iyi olduğunun bir göstergesinin de mavi bayrak olduğunu belirten Ecel, ''Bayrak sayısı açısından İspanya ve Yunanistan'ın hemen ardından ülkemiz plajlarda 3. sıradadır'' diye konuştu.


İstanbul Ajansı


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Yaşam

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini
Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir