Üsküdar'ın ''Huzuru'' için toplandılar

Üsküdar İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen ''Huzur Toplantısı'', Üsküdar Belediyesi Sosyal Tesisleri'nde yapıldı.

Üsküdar'ın ''Huzuru'' için toplandılar
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Üsküdar'da huzur ve güvenliğin sağlanması için yürütülen çalışmalar ve alınan önlemlerin anlatıldığı programa, Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Ali Rıza Şenbabaoğlu, İstanbul İl Emniyet Müdür Yardımcısı İbrahim Dereboylu, Üsküdar İlçe Emniyet Müdürü Mahir Yavaş, Üsküdar Müftüsü Mehmet Vefa Özdemir, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşu yöneticileri katıldı.

Tüm Sorunların Bilincindeyiz

Üsküdar İlçe Emniyet Müdürü Mahir Yavaş, yaptığı konuşmada toplantının düzenlenme amacının Emniyet Müdürlüğü'nün şuana kadar yapmış olduğumuz ve devam eden çalışmalar ile gelecek dönemlerde yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgiler sunmak olduğunu söyledi. Yavaş, yapılan çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi: ''Yaklaşık 14 yılın üzerinde Üsküdar'da çalışmışlığım var. Sizler gibi ben de Üsküdarlı sayılabilirim. Genel olarak hemen hemen bütün mahallelerimizin durumunu, buralarda ne gibi sıkıntılar var, bunları genel olarak biliyorum. Bu sorunları, çalışma arkadaşlarımızla elimizden geldiğince, devletimizin bize verdiği imkanlar ölçüsünde çalışmalar yapıyoruz'' dedi.

Gençlerimiz Tehlike Altında

Üsküdar'ın bir huzur kenti olduğunu ifade eden Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Ali Rıza Şenbabaoğlu, ancak bazı problemlerin halen var olduğunu söyledi. Şenbabaoğlu, şunları söyledi: ''Özellikle uyuşturucu kullanımında sayı her gün biraz daha artıyor. Nüfus artışıyla aynı oranda çok büyük fark olmaz fakat, bugün gençlerimiz çok tehlikeli ve önemli bir sorun. Bunun için, bugün burada muhtarlarımızın, okul müdürlerimizin katkılarıyla inşallah bu konuda dertleri ve sorunları hep birlikte ele alacağız'' dedi. Marmaray'ın açılmasıyla esnafın artık yüzünün güldüğünü ifade eden Şenbabaoğlu, ''Özellikle kafeler, lokantalar gelen ziyaretçilerin uğrak yeri oldu. Burada az da olsa para bırakılıyor. Bu da Üsküdar esnafının sıkıntılarına bir parça çözüm olacağına inanıyoruz.

Yeni nesil için kaymakamlığımız, belediyemiz, emniyetimiz, okul müdürlerimiz, muhtarlarımız ve Üsküdarımızın kanaat önderleri bu gençliği heba etmeden nasıl kurtarabiliriz onlar üzerinde durmamız gerekiyor. Biz Üsküdar Belediyesi olarak bu işle ilgili olarak Küçük Çamlıca'da 'Bağımlılık Merkezi' adında bir birim açtık. Bu merkezde tiner, bali, eroin, esrar, kokain... Ne tür uyuşturucu olursa olsun bunları kullanıp da işsizliği bahane eden ve bu bataklıktan çıkmak isteyenler için çözümler üretmeye gayret ediyoruz. Her zaman Üsküdarlıların emrinizdeyiz ve hazırız. Hatta biz belediye olarak bugüne kadar 20'ye yakın bağımlı olan kız ve erkeği tedavi ettik. Parasını biz ödedik... Yeter ki bırakmaya niyetlensinler. Ama ne yazık ki, tedavi olup yeniden başlayanlar var. Bu noktada en büyük sorunun çevre olduğunu tekrar hatırlatmak istiyorum.'' diyerek sözlerini tamamladı.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Yaşam

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir