Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Sabah
Milliyet Star
Yeni Şafak Türkiye

Üsküdar Akarsuları

Üsküdar'da genellikle kısa boyu ve periyodik akış gösteren akarsular gelişmiştir.

Üsküdar Akarsuları
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
E-BÜLTEN KAYIT
Ad, Soyad :
E-Posta :
Paylaş :

Üsküdar'da genellikle kısa boyu ve periyodik akış gösteren akarsular gelişmiştir. Bunlar ilk tabilerini genellikle Çamlıca tepeleri çevresinden alır, batıda İstanbul Boğazı'na ve güneyde Marmara Denizi'ne boşalır. Akarsu vadileri, aşağı kesimlerde genişler, özellikle deniz kıyısında küçük düzlük alanları teşkil eder. İskelelerin dağılışı, cadde ve sokakların gelişimi gibi birçok konuda akarsu şebekesinin önemli bir rolü olmuştur.

Üsküdar'da bulunan akarsuları şöyle sıralayabiliriz: Bülbül Deresi, Bekâr Deresi, Çağlayan Deresi, Çakaldağı Deresi, Çavuş Deresi, Çengelköy Deresi, Haydarpaşa Deresi, İbrahim Ağa Deresi, Karaağaç Deresi, Kara Dere, Harem Deresi, Kavak Deresi, Kaz Deresi, Kireçocağı Deresi, Köçeoğlu Deresi, Kurbağalı Dere, Seyit Ahmet Deresi, Söğütlü Çayır Deresi, Tabaklar (Debbağlar) Deresi.


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Meraklısına Üsküdar Notları

En Çok Okunan Haberler

  GOOGLE ÖZEL ARAMA

  Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
  Paylaş :
  Takip Et :
  Üsküdar 34 Feedburner
  www.uskudar34.com © 2007-2019 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
  Destek ve Bilgi : info@uskudar34.com
  Bu sayfa 0.06 saniyede yüklendi.

  www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

  Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.