Üsküdar Akarsuları

Üsküdar'da genellikle kısa boyu ve periyodik akış gösteren akarsular gelişmiştir.

Üsküdar Akarsuları
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Üsküdar'da genellikle kısa boyu ve periyodik akış gösteren akarsular gelişmiştir. Bunlar ilk tabilerini genellikle Çamlıca tepeleri çevresinden alır, batıda İstanbul Boğazı'na ve güneyde Marmara Denizi'ne boşalır. Akarsu vadileri, aşağı kesimlerde genişler, özellikle deniz kıyısında küçük düzlük alanları teşkil eder. İskelelerin dağılışı, cadde ve sokakların gelişimi gibi birçok konuda akarsu şebekesinin önemli bir rolü olmuştur.

Üsküdar'da bulunan akarsuları şöyle sıralayabiliriz: Bülbül Deresi, Bekâr Deresi, Çağlayan Deresi, Çakaldağı Deresi, Çavuş Deresi, Çengelköy Deresi, Haydarpaşa Deresi, İbrahim Ağa Deresi, Karaağaç Deresi, Kara Dere, Harem Deresi, Kavak Deresi, Kaz Deresi, Kireçocağı Deresi, Köçeoğlu Deresi, Kurbağalı Dere, Seyit Ahmet Deresi, Söğütlü Çayır Deresi, Tabaklar (Debbağlar) Deresi.


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Meraklısına Üsküdar Notları

En Çok Okunan Haberler

  +4
  °
  C
  +
  -1°
  Uskudar
  Pazartesi, 14
  Salı
  + +
  Çarşamba
  + +
  Perşembe
  + +
  Cuma
  + +
  Cumartesi
  +
  Pazar
  + +
  7 Günlük Hava Tahmini
  Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
  Üsküdar Haritası

  GAZETELER

  Hürriyet Dünya
  Milat Sözcü
  Yeni Şafak Türkiye
  Takip Et :
  Üsküdar 34 Feedburner
  www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
  Destek ve Bilgi : [email protected]
  Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

  www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

  Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

  sanalbasin.com üyesidir