Vapur Ve Üsküdar

Vapurlar değil, Boğaz'dan geçen: "Boğaz'dan yalılar geçiyor."

Vapur Ve Üsküdar
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Vapurlar değil, Boğaz'dan geçen:

"Boğaz'dan yalılar geçiyor."

Özdemir Asaf

Vapurla Üsküdar'a geçmek nostaljik bir yolculuk gibidir. İş dönüşü vapura binen Üsküdarlılar evlerine doğru yol alırken günün yorgunluğunu ve stresi vapurun sıcak samimi ortamında giderirler. İnsanlar bir iş gününün karmaşasının son bulduğunu Üsküdar vapuruna binince anlarlar. Üsküdar'a doğru başlayan yolculuk huzura, güvene, aileye, anne kucağına yolculuk gibidir.

Vapurlarda öğrencisinden bürokratına, esnafından gazetecisine her meslekten insanı görmek mümkündür. İnsanların kaynaştığı, Üsküdarlı olmanın gururunu ve heyecanını yaşadığı bir buluşma noktasıdır vapurlar. Vapurlara kaçak binmiş satıcılar, altın yaldızlı bardaklarda içilen çaylar, başka türlü görüşme imkanı olmayan tanıdıklarla yapılan sohbetler, iyot kokulu, oksijen dolu deniz havası her şehirde, her beldede bulunacak bir fırsat değildir.

Vapur yolculuğu yaparak sabah işlerine, akşam evlerine gidip gelen Üsküdarlılar dinlenmiş, huzur bulmuş ve günün yorgunluklarının üzerine trafik stresini de yaşamamış olarak mutlu bir şekilde ve güler yüzle sabah işlerine başlarlar, akşam da evlerine dönerler.


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Meraklısına Üsküdar Notları

En Çok Okunan Haberler

  +4
  °
  C
  +
  -1°
  Uskudar
  Pazartesi, 14
  Salı
  + +
  Çarşamba
  + +
  Perşembe
  + +
  Cuma
  + +
  Cumartesi
  +
  Pazar
  + +
  7 Günlük Hava Tahmini

  EN ÇOK OKUNANLAR

  Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
  Üsküdar Haritası

  GAZETELER

  Hürriyet Dünya
  Milat Sözcü
  Yeni Şafak Türkiye
  Takip Et :
  Üsküdar 34 Feedburner
  www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
  Destek ve Bilgi : [email protected]
  Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

  www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

  Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

  sanalbasin.com üyesidir