Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Sabah
Milliyet Star
Yeni Şafak Türkiye

Tenseller ve Toygar Hamza Mescidi

Üsküdar'da Hacı Selim Ağa Kütüphanesi'nin yakınında Tenseller Mahallesi'ndeydi...

Tenseller ve Toygar Hamza Mescidi
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
E-BÜLTEN KAYIT
Ad, Soyad :
E-Posta :
Paylaş :

Üsküdar'da Hacı Selim Ağa Kütüphanesi'nin yakınında Tenseller Mahallesi'ndeydi. Kütüphanemizde bulunan İstanbul cami ve mescidlerini sınıflandıran 25 Nisan 1940 tarihli bir orijinal defterde, mescidi beşinci sınıf mabedler arasında göstermiştir. Mescidi Halimi Hacı Mehmed Efendi yaptırmıştı. Mescidi kadro harici bırakılarak yıkılmış, yerine ilkokul yapılmıştır.

Hacı Mehmet Efendi 1134 H. 1721 M. yılında ölmüş, mescidinin haziresine gömülmüştü. Mescidi yıkılırken kemikleri ve mezartaşı Selim Ağa Kütüphanesi avlusuna getirilmiştir.


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Meraklısına Üsküdar Notları

En Çok Okunan Haberler

  GOOGLE ÖZEL ARAMA

  Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
  Paylaş :
  Takip Et :
  Üsküdar 34 Feedburner
  www.uskudar34.com © 2007-2019 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
  Destek ve Bilgi : info@uskudar34.com
  Bu sayfa 0.06 saniyede yüklendi.

  www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

  Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.