Belediyelere Uyarı: İstanbul Boğazı Kana Bulanmasın

Marmara Belediyeler Birliği düzenlediği eğitim programında İstanbul Büyük Şehir Belediyesi, İlçe Belediyeler ve çevre illerden gelen belediye sağlık müdürleri, zabıta müdürleri ve veteriner müdürlüklerine bilgilendirme yaptı.

Belediyelere Uyarı: İstanbul Boğazı Kana Bulanmasın
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Kurban Bayramı öncesi Marmara Belediyeler Birliği'nin eğitim programına katılan Dr. Muhsin Öztürk, ''Kurban atıkları çöp varillerine atılmamalı, kanalizasyon kanallarına dökülmemeli, gelişigüzel çevreye saçılmamalı'' diyerek belediyeleri uyardı.

Marmara Belediyeler Birliği düzenlediği eğitim programında İstanbul Büyük Şehir Belediyesi, İlçe Belediyeler ve çevre illerden gelen belediye sağlık müdürleri, zabıta müdürleri ve veteriner müdürlüklerine bilgilendirme yaptı.

Marmara Belediyeler Birliği, üye belediyelerine yönelik eğitim seminerlerini Dr. Muhsin Öztürk'le sürdürdü. Veteriner Hekim Muhsin Öztürk, ''Kurbanlık Hayvanların Satışı, Kesim Hijyeni ve Etlerin Muhafazası'' konusunu anlatırken kurbanlıkların strese sokulmaması gerektiğini söyledi. Dr. Muhsin Öztürk, deli dana hastalığı, domuz gribi, kuş gribi nedeniyle, gıda güvenliğinde özellikle hijyen kurallarına uyulmasının çok daha önemli hale geldiğini söyledi. Muhsin Öztürk, ''Kırmızı etin yeterince tüketilmemesinden dolayı insanlarda halsizlik ve yorgunluk görülüyor. İstanbul ve Kocaeli gibi sanayi yoğunluğunun olduğu kentlerde gıdalarımız ciddi tehdit altında. Kurbanlık hayvanlar, izin verilen tarihten önce kentimize girmemelidir. Çoban ve bakıcıların kalacakları mekânlar da uygun yapıda olup, hayvanlarla aynı çadırda kalınmamalı'' dedi.

''KÖTÜ MUAMELE KURBANLIĞI STRESE SOKAR''

Özellikle İstanbul'da kurban denetiminin artan nüfusa göre oranlanarak sürdürülmesi gerektiğini ifade eden Öztürk, ''İstanbul'a 130.000 civarında büyükbaş, 50.000 civarında da küçükbaş hayvan getiriliyor. Çeşitli bölgelerden bu noktalara getirilen kurbanlık hayvanlarda menşe şahadetnamesi ve/veya Veteriner Sağlık Raporu aranmalıdır. Bu belgeler hayvanların getirildiği kaynağın ve hayvanların sağlığının güvencesi niteliğindedir. Kesim öncesi hayvanlara yapılan kötü muamele hayvanları strese sokar. Bu durum kesim sırasında hayvanların kanlarının yeterince akıtılamamasına neden olur'' diye konuştu.

'İSTANBUL BOĞAZI KANA BULANDI' HABERLERİ ÇIKMASIN

Veteriner Hekim Muhsin Öztürk, çevre temizliği hususuna da değinerek, ''Kurban atıkları çöp varillerine atılmamalı, kanalizasyon kanallarına dökülmemeli, gelişigüzel çevreye saçılmamalıdır. Sonra 'İstanbul Boğazı kana bulandı' haberleri çıkıyor'' diyerek sözlerini tamamladı. İstanbul Büyük Şehir Belediyesi, İlçe Belediyeler ve çevre illerden gelen belediye sağlık müdürleri, zabıta müdürleri ve veteriner müdürlüklerinin çok geniş katılımıyla gerçekleştirilen seminer, soru-cevap bölümüyle tamamlandı.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Yaşam

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir