Darbeyi İhvan Yapsaydı Onun da Karşısına Geçerdik

''Üsküdar'dan Adeviyye'ye Bin Selam'' fotoğraf sergisi AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un katılımıyla açıldı.

Darbeyi İhvan Yapsaydı Onun da Karşısına Geçerdik
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Kurtulmuş: Darbeyi İhvan Yapsaydı Onun da Karşısına Geçerdik

Üsküdar Belediyesi'nin Mısır'da yaşanan darbe sonrasında halk direnişi ve yaşanan katliamları anlatan ''Üsküdar'dan Adeviyye'ye Bin Selam'' fotoğraf sergisi AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un katılımıyla açıldı.

Üsküdar Belediye Başkanlığı'nın bahçesindeki açılış törenine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Üsküdar Ak Parti İlçe  Başkanı Sinan Aktaş ve Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara ile çok sayıda Üsküdarlı katıldı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ''R4BIA'' işareti yaparken ki resminin de bulunduğu sergideki fotoğraflar bir hafta süresince sergileneceği bildirildi.

''Üsküdar'dan Adeviyye'ye Bin Selam'' fotoğraf sergisi Numan Kurtulmuş ve Mustafa Kara 'R4BIA' selamı

Üsküdar Kabe toprağıdır, Mısır'la aynı toprağın evladıdır

Açılışta konuşma yapan Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara ''Yerel yönetimler sadece yol, kaldırım, tretuar yapmak değildir. Aynı zamanda sosyal sorumluluklarını yerine getiren sosyal belediyeciliğin adresidir. Bu anlamda kendi halkını katleden Mısır darbe yönetimine sessiz kalamazdık. Üsküdar Kabe toprağıdır, Mısır'la aynı toprağın evladıdır. Biz bu topraklardan Adeviyye'ye selam gönderiyoruz'' dedi.

Önemli Olan Tarafını Belli Etmek

Ardından söz alan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ise bir fotoğraf sergisi ile bile olsa Mısır'ı gündemde tutmaya çalışan ve katliamlar nedeniyle Katibim Festivali'ni iptal eden Üsküdar Belediyesi'ne teşekkür ederek sözlerine başladı. Kurtulmuş sözlerine şöyle devam etti: ''Nemrut'un ateşini söndürmek için gagasında su taşıyan kuş gibiyiz. O kuşa 'bu kadarcık suyla ateşi nasıl söndüreceksin' demişlerdi, 'olsun, tarafımı belli ediyorum' diye cevap vermişti. Bugün bizim yaptığımızda budur. Bu olayların arkasında karanlık hesaplar var. İslam ülkelerinden de darbeyi destekleyenler var. Yeni bir dünya düzeni kurulmaya çalışılıyor. Arap Baharı ile başlayan Ortadoğu insanlarının uyanışını bastırmaya çalışıyorlar.

Artık sömürenlerin diktasında bir yönetimden halkların kendi kendini yönettiği bir dünyaya geçiliyor çünkü. Yeri geliyor ekonomik kriz çıkarıyorlar, yeri geliyor siyasi kriz çıkarıp darbe yapıyorlar. Biz darbeler konusunda şerbetliyiz. Artık bu oyunlara gelmiyoruz.

''Bugün başka ülkelerde yaşananları daha önceden Türkiye'de olmadı mı'' diye soran Kurtulmuş, ''Halkın oylarıyla seçilmiş başbakan idam sehpasına gönderilmedi mi? Rahmetli Özal'ın arkasından neredeyse teneke çalıp oynamadılar mı? Bu millet mücadelesinden vazgeçmedi işte onun için Türkiye bütün dünyaya bir demokrasi örneği teşkil ediyor. Halkın iradesinin karşısına kimse geçemez, eğer öyle olsaydı Türkiye'de darbeci zihniyetin sittin sene iktidarda olması gerekirdi.

Tüm Dünya'nın Gözü Türkiye'nin Üstünde

Tüm dünya bu sebeple Türkiye'den gelecek sese bakıyor. Dünyanın her yerinde bizim medeniyetimizin izleri var. ''Suriye'den, Arakan'dan bize ne'' diyemeyiz. Herkes darbeyi desteklese bile biz onaylamıyoruz. Biz bir siyasi grubunun değil Mısır Halkı'nın yanında saf tutuyoruz. Darbeyi yapan İhvanı Müslimin olsaydı onun da karşısında olurduk. Üsküdar'dan söylenen söz anında Sisi'nin masasının önüne gider. Sanmayın ki burada söyledik bu kadar kişi duydu. Tüm darbe destekçilerine sesleniyorum: Halkların gözyaşından anlamıyorsanız, size edilen beddualardan anlamıyorsanız, azıcık tarih okuyun ve zulümle abad olunmayacağını anlayın.'' şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından fotoğraf sergisi açılışı yapılarak sergi gezildi.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Güncel Olaylar

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir