Üsküdar - Etiler Arasına Teleferik Projesi

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin (İBB), Etiler ile Çamlıca arasına yapacağı projeyle saatte 6 bin, günde 100 bin kişi boğazı teleferikle geçecek.

Üsküdar - Etiler Arasına Teleferik Projesi
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin (İBB), Etiler ile Çamlıca arasına yapacağı projeyle saatte 6 bin, günde 100 bin kişi boğazı teleferikle geçecek.

İBB'nin yazılı açıklamasına göre, belediye uzmanları, Avrupa Yakası'ndan Anadolu Yakası'na uzanacak teleferik hattıyla ilgili çalışmaları önemli ölçüde tamamladı. Etiler-Üsküdar (Çamlıca) arasında saatte 6 bin yolcu taşıyacak projeyle ilgili çalışmaların son hali İBB Başkanı Kadir Topbaş'a sunuldu.

Eyüp ve Maçka'nın ardından Beykoz'da Karlıtepe ve Yuşa Tepesi arasına teleferik kurulması için çalışmalar başlatılacak. Paşabahçe sahilinden en yüksek tepeye uzanacak birinci teleferik, 2 kilometre mesafelik bir gezintiyle boğazın seyrini sağlayacak. Karlıtepe olarak bilinen mesire alanına teleferikle ulaşılabilecek.

Yuşa Tepesi'ne ulaşımı sağlayacak ikinci teleferik ile boğaz seyredilebilecek. Boğazın uç noktasında yer alan türbeye Ortaçeşme'den teleferikle gidilebilecek.

İBB ve Beykoz Belediyesi işbirliğiyle yürütülen çalışmalar, mesire alanı düzenlemesiyle birlikte devam edecek. Büyükşehir Belediyesi, Karlıtepe piknik alanının düzenlenmesi için ihaleye çıkarken, ihale sonrasında teleferik için çalışmalar başlayacak.

İstanbul'un ikinci Çamlıca Tepesi olarak adlandırılan Karlıtepe'nin dinlenme ve seyir terası olması çalışmalarla desteklenirken, isteyenlerin karayoluyla rahatlıkla gelebilecekleri Karlıtepe'ye teleferikle erişimi de sağlanacak. Teleferik projesinin, bölgenin turizmine ve ekonomisine de katkı sağlaması öngörülüyor.

SAATTE 6 BİN, GÜNDE 100 KİŞİ BOĞAZ'I TELEFERİKLE GEÇECEK
Açıklamada görüşlerine yer verilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, şunları kaydetti:

''Asya'dan Avrupa'ya yani bir kıtadan diğerine teleferikle geçmek önemli ve heyecan verici olacak. İstanbul Boğazı'nı geçen bu teleferikte Altunizade'nin  diğer bir aktarması da Çamlıca'ya olacak. Anadolu Yakası'nda Beykoz'un 2 tepesi de teleferikle bağlanacak. Etiler ile Çamlıca arasına yapılacak projeyle saatte 6 bin, günde 100 bin kişi Boğaz'ı teleferikle geçecek.''


Akşam


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Güncel Olaylar

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini
Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir