Başkan Kara'dan Yavuztürk'te Önemli Açıklamalar

Sokak iftar programları Yavuztürk Mahallesi ile devam etti. Üsküdar belediye başkanı Mustafa Kara imarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Başkan Kara'dan Yavuztürk'te Önemli Açıklamalar
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Geçen hafta hava muhalefeti nedeniyle bir dizi sokak iftarı programı iptal edilirken aldığımız bilgilere göre, iptal edilen sokak iftar programları farklı günlerde gerçekleştirilecek.

Üsküdar'ın en büyük mahallelerinden birisi olan Yavuztürk Mahallesi'nin sakinleri 20 Temmuz 2013 Cumartesi akşamı Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen sokak iftarı programı ile bir araya geldi. Sokak iftar programına katılımın oldukça yüksek olduğu gözlendi. Yavuztürk Mahallesi Pazar sokağı üzerinde yapılan sokak iftarı programına 3 bin kişi katıldı.

İftar programına Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Belediye Başkan Yardımcıları Hilmi Türkmen, Hasan Ekmen, Ali Rıza Şenbabaoğlu, AK Parti Üsküdar İlçe Başkan Yardımcısı Esat Kalay, Adem Kaan Pehlivan, Üsküdar Belediye Meclis Üyesi Mustafa Atlı, Yavuztürk Mahalle Başkanı Saadettin Karaca, mahalle muhtarları, sivil toplum kuruluşları başkan ve yardımcıları ile mahalle sakinleri katıldı.

FOTOĞRAF GALERİSİ İÇİN TIKLAYIN

Üsküdar Belediyesi tarafından Yavuztürk Mahallesi Pazar sokağı üzerinde yapılan sokak iftarı programına 3 bin kişi katıldı.

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara iftar öncesinde alana gelerek iftar saatini bekleyen mahalle sakinleriyle selamlaştı, sohbet etti ve bol bol fotoğraf çektirdi.

İftar öncesinde bir de konuşma yapan belediye başkanı Mustafa Kara şu sözleri söyledi;

En güzel yemekleri onlar yaparlar...
''Sokak iftarlarımızda dostluğu paylaşıyoruz, kardeşliği paylaşıyoruz. 3 gün üst üste sokak iftarlarımızda erteleme oldu. Dün akşamda şehir dışına Kastamonu'ya Kastamonu Havalimanımızın açılışına gittik. Buradan tüm Kastamonulu hemşehrilerimize müjdeliyorum. Öncelikle katılan bütün dostlarımıza teşekkür ediyorum. Ama en büyük teşekkürü evlerinde her akşam en güzel yemekleri pişiren, o yemeklere sevgi katan, o yemeklere şevkat ve merhamet katan hanım efendilere teşekkür ediyorum. En güzel yemekleri onlar yaparlar...''

''Yine aranızdan buraya doğru yürüyerek gelirken, hoşgeldiniz derken, bir çok hanım efendiler 'ya başkanım bizim parka ihtiyacımız var. Çocuklarımızın oynayacağı alanlar yok!' Gerçekten haklısınız, 100 bin defa haklısınız.. Ama size şunu söyleyeyim arkadaşlar, keşke söyle 5-10 m2 bir yer olsada park yapsak. Burada hanım efendilere söylüyorum. Ne olur eşlerinize söyleyin, gençler anne babalarına söylesinler. Desinler ki ey büyüklerimiz 'Ey büyüklerimiz, ey burada arsa alıp inşaat yapanlar niye her tarafı böyle doldurdunuz? Keşke bir park yeri bıraksaydınız! Bakın sağlık ocağı için yer arıyoruz! Camilerimiz için yer arıyoruz. Özellikle park yapmak için, otopark yapmak için boş arsa arıyoruz ama maglesef her tarafı doldurmuşlar. Biz 2004 yılında sayın başbakanımız yasa çıkarttığında yeni dönemde depreme dayanıklı binalar yapılsın diye gayri yasal yapılaşmayı engelledi. Ama bu bizim sorunumuzu çözüyor mu? Çözmüyor mu? Çözmüyor! İşte ben bugün bu kadar çok Yavuztürklüyü bir arada görmüşken söyleyeyim. Zaman zaman toplantılar yapıyoruz. Ada bazında tarla bazında sokak bazında bir araya geliyoruz ama hanım efendiler katılmıyor. Genel seçimlerinden hemen sonra başbakanımız çevre ve şehircilik bakanlığı kurdu.

Mustafa Kara, ''İmar Yasağı Yok!''
Yıllardır çok büyük konut projeleri gerçekleştiren Erdoğan Bayraktar bakanımız Çevre ve şehircilik bakanı oldu. Ve hemen hızlıca Afete Hazırlık Yasası denen bir yasa çıkarttı. Ve o yasada dedi ki 'Yavuztürk'de boğazın tamamıda artık bu yasanın içerisinde' imar yasağı yok! Net söylüyorum bakın hiç bir imar yasağı kalmadı! Yeter ki komşular bir arada başvurup gelsinler.

8 Kata Kadar İmar
Yani ada bazında, parsel bazında bir araya toplanıp 5 bina 10 bina 20 bina yeter ki toplanıp bir araya gelsinler ve müracat etsinler. Biz onlara 8 kata kadar imar, bakın net söylüyorum, 8 kata kadar imar beraberinde hani bazı komşularınız var. Bu işten anlayan var anlamayan kişiler var. Yüzde 15 diyorduk, artık yüzde 15 de geçerli değil!. Yeter ki bir araya gelin. Ne kadar çok parsel birleştirirseniz o kadar çok fazla imar verilecek.

Zorla anlaşacaksınız diye bir şey yok!
Net olarak şunu söyleyeyim 'diyorsunuz ki; ya başkanım sen böyle konuşuyorsun ama biz komşular olarak bir araya gelemiyoruz.' Bakın illa zorlada anlaşacaksınız diye birşey yok. Komşular bir araya gelmiyor, bazı komşular birbiri ile dargın yada başka sebepler oluyor. Çözümü var bize diyoruz ki siz tapu fotokopinizle gelin ve bize müracat edin. Müracat ettiğinizde illa zorla anlaşacaksınız diye bir şey yok! Sadece bize beyanda bulunun, deyin ki 'Ben filan sokakta oturuyorum. Buda benim tapu fotokopim'. Bizde bu yeni dönemdeki imar yapılaşmasına yani deprem yasasına bağlı olarak yeniden binalarımızı yıkıp yapmak istiyoruz.

Arkadaşlar bunların tamamı yalan!!!
Bunu yaparken de, biliyorum içinizde bazen, daha doğrusu bazen değil çok büyüğü art niyetle ana muhalefet partisi olsun, bazı sivil toplum örgütleri olsun, bazı çıkar gurupları olsun, şunu söylüyor 'Aman ha oraya giderseniz Eviniz yıkılır! Toki gelecek evinizi yıkacak!' Arkadaşlar bunların tamamı yalan!!! Net olarak söylüyorum 'Siz istemediğiniz müddetçe, siz gidip tapuya imza atmadığınız müddetçe, noterden imza atmadığınız müddetçe yani siz binanızı yıkmadığınız müddetçe Yavuztürk'de değil bir bina yıkmak, bir tane kulübe bile, bir tane gecekondu bile yıkılmayacak'. Yeter ki siz isteyin. Siz bir araya geldiğinizde kaç tane daireniz varsa oturup onun garantisini alınca dairenize daire alınca, arsanız büyükse birden fazla da dairede almanız söz konusu yeter ki siz istediğiniz müddetçe projeler çizilecek, bunu isterseniz siz yapın, isterseniz kat karşılığı verin, isterseniz kooperatif kurun projeleri yapılıp benim dairem hangi sokağa bakacak, hangi cepheye bakacak, kaçıncı katta olacak o projeyi görmeden, gönül rahatlığıyla imza atmadan kimse zorla inşaat yapmayacak! Yaptıramayacak! Neden çünkü buraların hepsinin tapusu var. Buraların hepsinin tapusu sizin elinizde sizin elinizdeki tapuda imza atmadığınız müddetçe projesini beğenmediğiniz daireyi görmedikçe kimse inşaata başlamayacak.'' dedi.


Üsküdar 34 - Özel Haber


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Yaşam

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir