Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tiyatro gösterimleri yapıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, çocuklara erken yaşta çevre bilincini kazandırmak için tiyatro gösterimleri yapıyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tiyatro gösterimleri yapıyor
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Çevre bilincini çocuklara erken yaşta kazandırmak isteyen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, ''Temiz Türkiye'm Çevre Çiçekleri Projesi'' kapsamında 30 bin öğrenciye tiyatro gösterimi yaptı.

Bakanlık Mayıs sonuna kadar 70 bin öğrenciyi tiyatro ile buluşturmayı hedefliyor.Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, ''Temiz Türkiye'm Çevre Çiçekleri Projesi'' kapsamında ilkokul 4. sınıf öğrencilerine yönelik Türkiye genelinde düzenlediği ''Çevre Çiçekleri Tiyatro'' gösterileri devam ediyor. Gösteride tüm çocuklara Türkiye'de bir ilk olan ''Çevre Müfettişi'' kimlik kartları da dağıtılıyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın katılımıyla Nisan ayı başında Üsküdar'da açılışı yapılan ''Çevre Çiçekleri Tiyatro'' gösterileri, çocukların çevre konusunda eğitimi ile bireyin bilinçlenmesini ve sorumluluk sahibi olmaları amacıyla profesyonel bir oyuncu kadrosu ile sahneleniyor.

Türkiye genelinde Üsküdar, Fatih, Küçükçekmece, Bağcılar, Esenler, Altındağ, Keçiören, Sincan, Şahinbey, Adapazarı, Trabzon, Adıyaman, Uşak ve Bilecik Belediye'si olmak üzere toplam 14 belediyede pilot çalışmalar başladı.

''Temiz Türkiye'm Çevre Çiçekleri Projesi'' kapsamında ilkokul çocuklarına yönelik tiyatro gösterilerine devam eden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, bugüne kadar 30 bin ilkokul öğrencisine tiyatro gösterisi düzenledi, proje mayıs sonunda 70 bin çocuğa ulaşacak.

Çevreci Müfettişler İş Başında
Sergilenen tiyatro gösterisi öncesinde bakanlık tarafından ''Çevre Müfettişi'' kimliklerine kavuşan öğrenciler, gördükleri çevre sorunlarını yetkililere bildirecekler. Çevrenin korunması ve geliştirilmesinde karşılaştıkları sorunları aktarmakla görevli olan çevreci müfettişler sayesinde, çevre sorunlarının önüne geçilmesi hedefleniyor. Minik müfettişler, ayrıca Bakanlık ve belediyeler tarafından belirlenen hizmetlerden öncelikli olarak yararlanabilecekler.


internethaber.com


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Yaşam

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir