SGK dolandırıcılara karşı uyardı!

Sosyal Güvenlik Kurumu Anadolu Yakası Kadıköy Şube Müdürlüğü son günlerde yaşanan dolandırıcılık nedenleri ile basın açıklaması yaptı.

SGK dolandırıcılara karşı uyardı!
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Sosyal Güvenlik Kurumu Anadolu Yakası Kadıköy Şube Müdürlüğü son günlerde yaşanan dolandırıcılık nedenleri ile basın açıklaması yaptı. Üsküdar'ında hizmetlerinin ortak yürütüldüğü kurum bilgilendirme amaçlı toplantıda özellikle profesyonel olarak insanları dolandıran çetelere ve oluşumlara dikkat çekildi.

Sosyal Güvenlik Kurumu Anadolu Yakası Kadıkoy Şube Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada şöyle;

Son günlerde ilçemiz dahilinde gerçekleşen dolandırıcık olaylarında, kendisini SGK görevlisi olarak tanıtan kişi veya kişilerin genellikle Sosyal Güvenlik Kurumunda aylık alan, eşi vefat etmiş, ikametlerinde tek başına yaşayan yaşlı bayanları ziyaret ederek dolandırdığı ve müracaatlarının olduğu tespit edilmiştir.

Yapılan araştırmalarda söz konusu olayı gerçekleştiren şahıs veya şahısların mağdurların alınan beyanlarından anlaşıldığı üzere; kendilerini Sosyal Güvenlik Kurumu çalışanı olduğunu beyan ederek sözde Sosyal Güvenlik Kurumuna ait Personel olduklarını para makbuzu defteri, kaşe vb. şekilde materyallerin olduğu, mağdurlar hakkında bir şekilde önceden temin ettikleri kimlik ve kişisel SGK aylık bilgilerini doğru olarak söyleyerek mağdurların güvenlerini kazandıkları, mağdurlar ile yaptıkları görüşmelerde ''Eşinin ölümden kalan bir para olduğunu ve bu paranın alınmadığı ya da mezarlık yeri alma parasının bulunduğu, biriken bu paraların belli bir miktar ödeme yapılması durumunda Sosyal Güvenlik Kurumunun bu parayı kendilerine ödeyeceklerini, resim ve nüfus cüzdan fotokopilerinin gerektiğini'' söyleyerek sözde alacakları para karşılığında mağdurların ellerinde buluna altın veya paraları mağdurların rızası dahilinde alarak sistemli bir şekilde mağdurları dolandırdıkları tespit edilmiştir.

Sosyal Güvenlik Kurumu olarak anılan örneklerde olduğu gibi uygulamalarımız mevcut değildir. Vatandaşlarımızın herhangi bir ödeme yapması gerektiği durumlarda, adına ve adresine tebligat çekilmekte olup, bankalar veya postahane haricinde herhangi alternatif bir tahsilat yöntemimiz bulunmamaktadır.

Bu noktada vatandaşlarımız Sosyal Güvenlik Kurumu hesaplarından başka hesaplara para yaptırılmasına dair sözlü ya da yazılı olarak bir bildiri aldığı takdirde adresine en yakın Sosyal Güvenlik Merkezine gelerek teyit alması uygun olacaktır.

Bu şekilde mağduriyetlerin önlenmesi adına İstanbul Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü Kadıköy Sosyal Güvenlik Merkezi, Kadıköy ve Üsküdar İlçe Emniyet Müdürlükleri ile ortaklaşa hazırladığımız bu basın toplantısına katılarak vatandaşlarımızı bilgilendirmek noktasında üzerlerine düşen görevi yerine getiren basın kuruluşlarınada teşekkürlerimizi sunarız.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Güncel Olaylar

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir