'Ölüm Bildirim Sistemi' hizmete başladı

Vefat edenlere ait bilgiler 2013'ten itibaren internete kaydedilecek

'Ölüm Bildirim Sistemi' hizmete başladı
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Sağlık Bakanlığı, ölüm istatistiklerinin eksiksiz, hızlı ve daha kaliteli bir şekilde derlenmesi için önemli bir çalışmaya imza attı.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü ile İstatistik Kurumu'nun ortaklaşa yürüttüğü ''Ölüm Bildirim Sistemi'' (ÖBS) tamamlandı. Vefat edenlere ait bilgiler artık 1 Ocak tarihinden itibaren www.obs.gov.tr adresine kaydedilecek.

ÖSB, şu şekilde işleyecek: Vefat, sağlık kurumunda gerçekleşmişse ilgili bilgiler, görevli hekim tarafından sisteme kaydedilecek. Ölüm belgesinin çıktısı, üç nüsha halinde imzalanacak, iki nüsha ölenin yakınlarına verilecek, bir nüsha da Halk Sağlığı Müdürlüğü'ne gönderilecek. Vefat, sağlık kurumu dışında gerçekleşmişse ölüm belgesi belediye hekimi tarafından düzenlenecek. Bu görev, belediye tarafından karşılanamıyorsa mesai saatleri içinde ölüm belgesi düzenleme ile ilgili işlemler; öncelikle toplum sağlığı merkezi hekimi, yoksa aile hekimi tarafından yapılacak. Bunun dışında her ilde sağlık kurumu dışındaki ölümlerin haber verileceği bir telefon numarası belirlenecek. Muhtarlar dahil bütün yöneticilere bu numara bildirilecek. Uygulamada her türlü kişisel bilgilerin gizliliği esas olacak.


İstanbul Ajansı


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Yaşam

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir