'Özel Haber' izinsiz kullanılamayacak!

Kültür ve Turizm Bakanlığı, televizyoncular ve internet sitelerine alan sınırlaması getirdi.

'Özel Haber' izinsiz kullanılamayacak!
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Telif Hakları Genel Müdürlüğü'nce Telif Hakları Yasa Tasarısı Taslağı'na gazetelerin ve köşe yazarlarının haklarını korumak amacıyla yeni maddeler eklendi.

Telif Hakları Genel Müdürü Abdurrahman Çelik, yürürlükteki yasada, bahsedilen konuyla ilgili iki maddenin bulunduğunu ifade ederek, şöyle devam etti:

''36 ve 37. maddelerde biraz daha Avrupa Birliği'ne uyum kapsamında düzenlemeler yaptık. Bu maddeleri Avrupa Birliği'nin mevzuatına da uydurarak çözüm bulmaya çalıştık. Eklenen bu maddelerle, televizyon kanalları ve internet siteleri, gazetelerdeki köşe yazarlarının makaleleri ve gazetelerin özel haberlerini izin almadan hiçbir şekilde kullanamayacak. Kısmî olarak çoğaltsalar dahi izin almak zorunda kalacaklar. Bu hak ihlâllerini yapanlar 2 ilâ 4 yıl arasında hapis cezasına çarptırılabilir. Bu ağır bir ceza... Dolayısıyla daha dikkatli olmak gerekecek.''

Taslağın korsana geçit vermeyecek detaylarla donatıldığına işaret eden Çelik, ''Diğer makale ve özel haberlerde asla ve asla izinsiz kullanma olmayacak. Tasarı yasalaştıktan sonra hiçbir televizyon kanalı kaynak göstermeden bir özel haberi, köşe yazısını kullanamayacak.'' dedi.


İstanbul Ajansı


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Güncel Olaylar

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini
Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi :
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir