İETT duraklarında sigara içene ceza geliyor

Kapalı alanlarda sigara içme yasağının genişletilmesiyle birlikte İETT duraklarında sigara içenlere ceza geliyor.

İETT duraklarında sigara içene ceza geliyor
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Üç tarafı cam ya da mika benzeri maddelerle kapatılan durakların yasada öngörülen 'kapalı mekan' tanımlaması içine alınarak yasak kapsamına dahil edilmesiyle birlikte İETT duraklarında da sigara içenlere ceza geliyor. Buna göre, yasak kapsamında olan nargile, sigara, puro, pipo ve benzeri tütün ürünlerinin kanundaki değişiklikle kapalı mekanlarda tüketilmesi, kanunda tarifi sabit veya seyyar bir tavanı veya çatısı olan, kapısı, pencereleri ve girişi dışında bütün yan yüzleri geçici veya kalıcı kapatılmış alanlar` kapsamına otobüs duraklarının dahil edilmesiyle birlikte İETT duraklarında da sigara içenler cezalandırılacak.

İlgili yasağı denetleme görevi İl Sağlık Müdürlükleri bünyesinde oluşturulan Tütün İrtibat Merkezleri yerine getirecek. Yasağa uymayanlara 2012 yılı için belirlenen 82 lira idari para cezası uygulanacak.

Otobüs, metrobüs, tramvay ve metro durakları sigara yasağı kapsamına giren ortamların başında geliyor. İstanbul genelindeki İETT duraklarında sigara içilmesinin yasak olduğuna dair gerekli uyarı yazısı ve işaretler yer alıyor.


İETT


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Yaşam

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir