Vatandaş sıfatıyla dava açamazsın

İstanbul 1. Bölge milletvekili Av. Mahmut Tanal'ın İSPARK aleyhinde açtığı davada mahkeme kararını verdi.

Vatandaş sıfatıyla dava açamazsın
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

İstanbul 8. İdare Mahkemesi CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal'ın, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin iştiraklerinden İSPARK'ın cadde ve sokakları otopark olarak kullanmasıyla ilgili açtığı davada verdiği kararla bir ilke imza attı.

Tanal'ın, ''Üsküdar, Kadıköy, Ümraniye, Bakırköy, Bahçelievler'in yanı sıra tüm ilçeler ile bölge idare mahkemelerinin bulunduğu cadde üzerinde İSPARK'ın otopark alanlarının kaldırılması talebiyle'' açtığı dava sonuçlandı. Tanal, ''Yolların ücretli otopark sahasına tahsis edilmesinin yasaya aykırı olduğunu'' savunurken idare mahkemesi, ''Üsküdar'da ikamet eden davacının, İstanbul'un tüm ilçelerinde yer alan cadde üzeri araç park yerlerine ilişkin olarak açtığı davada, davacının milletvekili olması nedeniyle geçici olarak ikamet ettiği Üsküdar'dan vatandaş sıfatıyla dava açma ehliyetinin bulunmadığı sonucuna varılmıştır'' hükmüne vardı.

Aynı şekilde Ankara'da da dava açtığına dikkat çeken Tanal, ''Aynı konu iki farklı karar. Bu bir yargı çelişkisi. İstanbul'da ikamet eden, evi olan birisiyim. Mahkeme, 'Vatandaş olarak dava açamaz' hükmünü vermiş. Temyize gideceğim'' dedi.


Sabah


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Yaşam

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir