HGS'ye geçiş vakti geldi

HGS ile ilgilim tüm hazırlıklar tamamlandı. Sıra geçiş sürecinde...

HGS'ye geçiş vakti geldi
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Otoyol ve köprü gişelerinde trafiğin akışını hızlandırmak için uygulanacak Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) 17 Eylül günü saat 00.00'da uygulamaya başlıyor.

Birçok banka tarafından 40 ila 60 liraya satılan OGS'nin yerini 5 liraya satılan HGS 'ler alacak. Cihazın içinde bir çip olacak ve çipe sürücü ve araç bilgileri yüklenecek. PTT şubelerinden alınabilecek olan HGS'ler yine PTT şubeleri başta olmak üzere benzin istasyonları, marketler hatta bakkallar da bile doldurulabilecek. Araç ve sürücü bilgilerinin yer aldığı HGS, radyo frekansı ile çalışacak, ruhsat sahibinin imzası olmadan ise satın alınamayacak. Bu nedenle şirket araçları için satın alacakların ruhsat sahibinin imzasını alması gerekiyor.

HGS SATIŞINDA YOĞUNLUK VAR
Yeni sistem için PTT şubelerinde çalışanlar tam gün mesai yapıyor. PTT görevlisi Cihan Bağatur vatandaşların HGS'ye ilgili olduğunu ve yoğun satışın devam ettiğini söyledi.

YENİ UYGULAMA NASIL OLACAK
Tarih vermemekle birlikte önümüzdeki dönemde OGS ve KGS'nin yürürlükten kalkacağını belirten Bağatur yeni uygulamayı şöyle anlattı:

''HGS iki nüshadan oluşmaktadır. Biri camın önüne, diğeri ise ruhsatın arka kısmına yapıştırılacak. İlk etapta HGS'ye en az 30 lira yüklenebilir. HGS kart bedeli ise 5 liradır. Kartlı HGS ise 15 lira. Yeni uygulama araçlara göre sınıf sınıf ayrılıyor. Geçişler Pazartesi'nden itibaren başlıyor. İlk etapta PTT'nin tüm şubelerinde yüklenebilecek'' dedi.

EKİPMANLAR HGS'YE DÖNÜŞECEK
HGS'nin trafiğin rahatlaması açısından iyi olacağını ifade eden Ahmet Topçu KGS sisteminde bekleme olduğunu, OGS'nin de güzel bir sistem olmasına rağmen, HGS'nin daha iyi olacağını umduğunu dile getirdi. Uygulamanın ardından karayollarındaki OGS ve KGS ekipmanları zamanla HGS'ye dönüşecek. Bu arada Türkiye'de yaklaşık 2 milyon 800 bin OGS, 8 milyon da KGS kullanıcısı bulunuyor.


En Son Haber


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Güncel Olaylar

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir