80 milyon liraya mal olacağı tahmin ediliyor

Hayırsever işadamlarının bağışlarıyla yapımı düşünülen projenin 80 milyon liraya mal olacağı tahmin ediliyor.

80 milyon liraya mal olacağı tahmin ediliyor
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz günlerde Ataşehir'de açtığı Mimar Sinan Camisi'ni yaptıran İstanbul Cami ve Eğitim-Kültür Hizmetleri Birimleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği, Çamlıca'ya yapılacak cami için proje yarışması açtı.

Hayırsever işadamlarının bağışlarıyla yapımı düşünülen projenin 80 milyon liraya mal olacağı tahmin ediliyor. Mimar Sinan Camisi 40 milyon liraya mal olmuştu. Proje yarışması ilanına göre cami, TRT kulelerinin bulunduğu 57 bin 511 metrekare alan üzerinde yapılacak. Ataşehir'deki Mimar Sinan Camisi'nin 3 katı cemaat kapasitesi olacak cami, avlu dahil 30 bin olarak tasarlanacak ve yaklaşık 15 bin metrekare alana oturacak. Camide, eğitim amaçlı derslikler, konferans salonu, toplantı salonu gibi sosyal donatılar da bulunacak. Gasilhane ve yemekhane ile birlikte diğer teknik alanlar da oluşturulacak. Ayrıca hazırlanacak projeler 1/200 ölçekte sunulacak. Cami ile daha önce duyurulan Çamlıca Kulesi de yapılacak. İnşaat alanının yüzde 60'ı TRT'ye ait. Diğer hisseler ise Ata Mermerci, Nihal Karaveli ve Akfil Holding'e ait. Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Çamlıca'da TRT dışındaki tüm televizyon vericilerin kaldırılacağını belirterek, ''Üsküdarlılar için büyük bir sorun olan yüksek radyasyon riski tamamen ortadan kalkmış olacak'' dedi.


Hürriyet


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Güncel Olaylar

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir