'Putperest dinler, mâbedlerini yükseklere yapar'

Başbakan Erdoğan'ın Çamlıca tepesine dev cami yapılacağının açıklaması ardından en sert açıklama, Türkiye Yazarlar Birliği Başkanı Mehmet Doğan'dan geldi.

'Putperest dinler, mâbedlerini yükseklere yapar'
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Başbakan Erdoğan'ın Çamlıca tepesine dev cami yapılacağının açıklaması ardından en sert açıklama, Türkiye Yazarlar Birliği Başkanı Mehmet Doğan'dan geldi. Doğan, dev caminin putperest yaklaşımı olduğunu öne sürdü.

Çamlıca'ya cami yapılacağını söyleyen Başbakan'a en ağır eleştiri, Akit gazetesi yazarı D. Mehmet Doğan'dan geldi. Doğan, ''Dev Cami'' projesinin putperest yaklaşımı olduğunu öne sürdü.

Türkiye Yazarlar Birliği Vakfı Başkanı ve Yeni Akit gazetesi yazarı D. Mehmet Doğan, önceki gün gazetedeki ''Caminin ''dev''i başlıklı köşe yazısında, Çamlıca'ya dev bir cami yapılacağını açıklayan Başbakan Erdoğan'ın projesine ağır eleştiri yönelten bir yazı kaleme aldı.

Yapılan yeni eserlerin Osmanlı eserlerini gölgelememesi gerektiği görüşünü savunan Doğan, İstanbul'un görünen yüzünün ''dev'' camiye ihtiyacı olduğu kanaatinde olmadığını dile getirdi. İstanbul siluetine her hangi bir yapı ile müdahale etmenin doğru bir yaklaşım olmadığını belirten Doğan, ''Hele Osmanlı güzelliğini gölgeleyecek cesamette cami yapmak, Osmanlı medeniyetinin timsali İstanbul'a şedit bir müdahale olarak değerlendirilir'' dedi.

Doğan, 31 Mayıs 2012 tarihli Yeni Akit gazetesindeki köşe yazısında eleştirilerle yüklü yazısını ise çok daha ağır bir suçlamayla bitirdi:

''Putperest dinler, mâbedlerini yükseklere yaparak güç, büyüklük ve ulaşılmazlık tesiri uyandırmak istemişlerdir. İslâm büyüklüğü, yüceliği tepelerde aramaz. Mekân bulunduğu yere yücelik ve itibar katar.''


Timeturk.com - Yazının tamamını okumak için tıklayın...


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Güncel Olaylar

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir