AK Parti Üsküdar'da şehit ve gazileri unutmadı

AK Parti Üsküdar İlçe Başkanlığı Halkla İlişkiler Birimi, şehit yakınları ve gaziler için akşam yemeği organizasyonu düzenledi.

AK Parti Üsküdar'da şehit ve gazileri unutmadı
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

AK Parti Üsküdar İlçe Başkanlığı Halkla İlişkiler Birimi, şehit yakınları ve gaziler için akşam yemeği organizasyonu düzenledi. Üsküdar Belediyesi Sosyal Tesislerinde düzenlenen programa çok sayıda davetli gazi ve şehit yakını katıldı. Programın açılış konuşmasını AK Parti Üsküdar Halkla İlişkiler Birim Başkanı Esat Kalay yaptı. Ardından Kur'an-ı Kerim tilaveti okundu. Programa AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Sinan Aktaş ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, Üsküdar Belediye Başkan yardımcıları Hasan Ekmen ve Ali Rıza Şenbabaoglu ile AK Parti Kadın Kolları Başkanı Emel Ersoy ve Üsküdar yerel basını katıldı.

Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Ali Rıza Şenbabaoglu ve ilçe Başkanı Sinan Aktaş birer konuşma yaptılar.

Önce mikrofona davet edilen Ali Rıza Şenbabaoğlu, kısa bir selamlama konuşması yaparak şehit ve gazilerimize çok şey borçlu olduğumuzu, eğer onların fedakârlıkları olmasa bugün belki de bizlerin olmayacağını söyledi.

AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Sinan Aktaş, konuşmasına bu organizasyonu Peygamber Efendimizin doğum günlerine denk gelen tarihlerde yapmayı uygun gördüklerini, bundan sonraki yıllarda da devam ettireceklerini söyleyerek başladı. Daha sonra hükümet olarak şehit ve gazilerle ilgili yapılan kanuni düzenlemeler hakkında bilgiler veren Aktaş, 2. çocuğa iş imkanı, TOKİ ve benzeri kurumlardan faizsiz ev sahibi olma imkanı ve ayrıca terör olaylarında meydana gelen sivil kayıpların da şehitlik kapsamına alınması gibi düzenlemelerin bunların arasında olduğunu açıkladı.

FOTOĞRAF GALERİSİ İÇİN TIKLAYIN

AK Parti Üsküdar İlçe Başkanlığı Halkla İlişkiler Birimi, şehit yakınları ve gaziler için akşam yemeği organizasyonu düzenledi.

Sözlerine ''Elbette bunlar yeterli değildir. Ancak 2002'den bu yana ülkemizin imkanları ölçüsünde bir şeyler yapmaya, kendi yağımızla kavrulmaya çalışıyoruz. Nasıl ki engelli vatandaşlarımız ve yoksul vatandaşlarımızla işçi, memur ve emeklilerimizle ilgili iyileştirmeler yaptıysak şehit aileleri ve gazilerimizle ilgili de düzenlemeler yaptık. Toplumumuzun bir kesimine fazla, başka kesimlerine eksik iyileştirmeler yapmayı adalet prensibine uygun görmüyoruz.'' diye devam eden AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı, tarihimizde ''Gazi'' unvanı verilen ilk kişinin Osman bey olduğunu, Cumhuriyet tarihine gelindiğinde ise Mustafa Kemal Paşa'ya bu unvanın verildiğini, bugün gazi olan vatandaşlarımızın bu büyük şahsiyetlerle aynı şerefi paylaştıklarını söyledi.

Sinan Aktaş sözlerini şu ifadelerle tamamladı. ''Türkiye'de 50 bin civarında gazimiz, onların da yaklaşık 13-14 bin evladı var. Onların tahsil yapan bütün çocuklarımıza devlet sahip çıkıyor, okumalarını sağlıyor. Tabii bunların hiçbiri acıları dindirmeyecek, devletimiz sadece bir nebze olsun vefa borcunu ödemeye çalışıyor. Hayatımız bu acı ve sıkıntılarla devam edecek. Biz inşallah bu acılara ortak olmayı, sizlere bu acıları tekrar tekrar yaşatmamak adına yardımcı olmayı hedefliyoruz. Elimizden geldiği kadarıyla bunu yapmaya çalışacağız. Bizden ve belediyemizden arzu ettiğiniz her konuda yardım talep edebileceğinizi, bizim de yardım edebileceğimiz noktalarda sizlere yardım edeceğimizi tekrar beyan ediyorum.''


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Yaşam

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir