Kız yurdundaki tadilat 2 aydır bitmiyor!

Üsküdar Anadolu Meslek Lisesi kız yurdundaki tadilat 2 aydır bitmiyor! Öğrenciler inşaat halindeki yurtta kalıyor.

Kız yurdundaki tadilat 2 aydır bitmiyor!
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Üsküdar Anadolu Meslek Lisesi'ndeki 60 kişilik kız öğrenci yurdunda iki aydır bitmeyen onarım çalışmaları öğrencileri çileden çıkardı. Öğrenciler inşaat halindeki yurtta kalıyor.

İstanbul Üsküdar Anadolu Meslek Lisesi'nde bulunan 60 kişilik kız öğrenci yurdundaki iki aydır bitmek bilmeyen onarım ve güçlendirme çalışmaları öğrencileri çileden çıkardı. Van'dan gelen depremzede kız çocuklarının da kaldığı yurt binasının yönetmeliğe göre onarım sırasında boşaltılması gerekiyordu. Ancak okul yönetiminin çabalarına rağmen öğrencilerin kalabileceği başka bir yurt binası bulunamadı. İki aydır bitirilemeyen onarım çalışmaları nedeniyle iddiaya göre yurt binasında sık sık kaloriferler arıza yapıyor ve elektrikler kesiliyor.

Odalarımız rutubet kokuyor
Üsküdar Anadolu Lisesi'nin yurtlarında kalan kız öğrenciler ise yetkililerin ilgisizliğinden yakınıyor. Taraf'a konuşan kız öğrenciler sıkıntılarını şöyle dile getirdi: ''Müdürlerimiz bizi geçici bir süre başka bir yurda yerleştirmeliydiler. Bu çalışmalar süresince defalarca kaloriferler arıza yaptı. Bu nedenle sularımız kesildi. Günlerce sıcak suyumuz akmadı. Birçok kez de elektriğimiz kesildi. Şikâyetlerimizi okul yönetimine bildirdik. Onlar da ellerinden bir şey gelmediğini söyledi. Maddi durumu iyi olan öğrenciler başka yurtlara gitti. Ayrıca çatı onarımı esnasında ustaların çatıdaki su borularını patlatmasıyla borulardaki sular yatakhanelere aktı ve yatakların birçoğu ıslandı. Yurt şu an çatıdaki akıntı yüzünden rutubet kokuyor.''

Başka yurt bulunamadı
Üsküdar Anadolu Lisesi'nin pansiyondan sorumlu Müdür Yardımcısı Sıdıka Övün, öğrencileri gönderecek başka bir yurt bulunamadığını belirterek ''Yurdun onarım ihalesi yapılmış ancak bize son günlerinde haber verdiler. Biz de öğrencilere yeni yurt bulamadık.

Zaten kimse 10 günlük onarım için öğrencilere yeni yer vermez. Durumu olanlar farklı bir yurda çıktı. Yurdun çatısında ve bazı bölümlerinde yenileme yapıldı. Kar dolayısıyla çalışmalar biraz aksadı. Ama şu anda öğrenciler için olumsuz bir durum yok. Kaloriferler yanıyor ve yemekler aksamadan çıkıyor. İşçiler çalışma yaptıklarında öğrenciler odalarının kapılarını kapatıyor. Bir sorun olmuyor'' dedi.


Fırat Alkaç / Taraf


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Güncel Olaylar

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir