Peygamber Efendimizi Dünya'ya anlatıyorlar

Bir daha karikatür krizi yaşanmasın diye dünyaya son peygamberi anlatıyorlar

Peygamber Efendimizi Dünya'ya anlatıyorlar
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Meridyen Destek Derneği, sosyal bilimler alanında kendini yetiştirmek isteyenlere destek amacıyla kuruldu. Ancak derneğin adını pek çok kişi Hz. Muhammed'in anlatıldığı www.sonpeygamber.info sitesiyle duydu. Dernek Başkanı Hümeyra Şahin, çıkış noktalarının 2005'te Danimarka'daki karikatür krizi olduğunu söylüyor. Krizinden sonra Hz. Muhammed'i dünyaya doğru bir şekilde anlatmak için faaliyete geçen sitenin çocuklara hitap eden bir bölümü de bulunuyor.

Üsküdar'da hizmet veren Meridyen Destek Derneği 2006 yılında Türkiye'de ihmal edilmiş bir alan olan sosyal bilimlerin gelişimine katkıda bulunmak, bu alanda yetişmiş insan eksiğini gidermek amacıyla yola çıkan gönüllü kişiler tarafından kuruldu. Derneğin bir diğer özelliği ise farklı alanlarda eğitim görmüş, çeşitli sosyal tecrübelere sahip kadınların işbirliğiyle kurulmuş olması.

Meridyen Destek Derneği, bir daha karikatür krizi yaşanmasın diye dünyaya son peygamberi anlatıyorlar

Meridyen Destek Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hümeyra Şahin, dünyanın dört bir yanında sosyal bilimler alanında çalışmalar yapan genç akademisyenleri burslarla desteklediklerini anlatıyor: ''Toplumumuz sosyal bilimlerle ilgili değil. Ancak bizce bu alanı geliştirmek toplumun ilerlemesi açısından çok önemli. Sosyal bilim çalışmalarına vereceğimiz her destek, dünyadaki yüzeysel bütünleştirme hareketlerine karşı adım atmak anlamına geliyor. İnsanı ve toplumu anlamanın anahtarı olan sosyal bilimler, kendini tanımlamanın, geçmişi anlamlandırmanın, bugünü anlamanın ve geleceği kurmanın temelini teşkil eder. Nitelikli gençlerin bu alana özendirilmesi, akademik çalışmalar sırasında karşılaşılan sorunların hafifletilmesi ve mevcut akademik birikimin değerlendirilmesi için çalışıyoruz.''

Star Gazetesi


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Yaşam

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir