Vakıflar 2. Bölge hizmet binası açıldı

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Üsküdar'da yeni yapılan Vakıflar 2. Bölge Müdürlüğü binasını hizmete açtı

Vakıflar 2. Bölge hizmet binası açıldı
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Üsküdar'da Vakıflar 2. Bölge Müdürlüğü binasını hizmete açan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ''Hangi inanca mensup olursa olsun, bu ülkede yaşayan insanlar vakfa sahip çıkmıştır'' dedi.

Üsküdar'da düzenlenen açılış törenine Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın yanı sıra İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Vakıflar Genel Müdürü Dr. Adnan Ertem ve diğer yetkililer katıldı. Açılış töreninde konuşan Bülent Arınç, ''Vakıflar bizim medeniyetimizin ismidir. Vakıfları insanlar Allah rızası için kurarlar. Sebiller, camiler, hanlar, kervansaraylar bunun için kurulmuştur. Biz vakıflarımızın bir kısmını Müslüman inancında olan kişilerin kurduğu vakıflar olarak biliyoruz. Farklı inançlara mensup insanlar da vakıf kurdular. Onların da okulları, hastaneleri, fakirlere yetimhaneler olarak hazırladıkları vakıf eserleri var. Hangi inanca mensup olursa olsun bu ülkede yaşayan insanlar vakfa sahip çıkmışlar. Toprağımızın neresine bakarsanız bakın, mutlaka bir yerde vakıf eser görmemiz mümkün.'' diye konuştu.

Vakıflar Müdürlüğü'nün, Türkiye'de ne kadar vakıf eserleri varsa sahip çıktığını vurgulayan Arınç, ''Yeter ki vakıf eserleri bir tarafta çürüyüp gitmesin. Geçmişte farklı amaçlarla kullanılıyordu. Vakıflara sahip çıktık. 3 binden fazla vakıf eserini ayağa kaldırdık. Vakıflar Genel Müdürlüğü 2 tane üniversite kurdu. Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi ve Bezm-i Alem Üniversitesi. İnşallah eğitim hayatımıza katkı sağlayacaktır.'' şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından bina hizmete açıldı. Arınç ve diğer yetkililer birlikte yeni binayı gezdi.

Zaman


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Güncel Olaylar

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir