Üsküdar'da Erbakan'a vefa gecesi

Türkiye Cumhuriyeti'nin 27'nci Başbakanı merhum Necmettin Erbakan'ın ölümünün birinci yılı dolayısıyla Üsküdar Belediyesi tarafından bir anma gecesi düzenlendi.

Üsküdar'da Erbakan'a vefa gecesi
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Türkiye Cumhuriyeti'nin 27'nci Başbakanı merhum Necmettin Erbakan'ın ölümünün birinci yılı dolayısıyla Üsküdar Belediyesi tarafından bir anma gecesi düzenlendi.

Vefatının 1. Yılında Necmettin Erbakan: Hayatı ve Mücadelesi isimli anma programına; Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Temel Karamollaoğlu, SP GİK Üyesi ve Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Yeni Akit Gazetesi Yazarı Mustafa Özcan, Haber7.com Yazarı Ekrem Kızıltaş, Sabah Gazetesi Yazarı Nazlı Ilıcak, Prof. Dr. Osman Özsoy, Saadet Partisi Yönetim Kurulu Üyeleri ile bine yakın davetli katıldı.

Türkiye Cumhuriyeti'nin 27'nci Başbakanı merhum Necmettin Erbakan'ın ölümünün birinci yılı dolayısıyla Üsküdar Belediyesi tarafından bir anma gecesi düzenlendi.

Anma gecesinde bir konuşma yapan Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Erbakan'ın zekâsıyla, inancıyla, düşüncesiyle, yaşayışıyla, mücadelesiyle, önderliğiyle mümtaz bir şahsiyet ve örnek bir insan olduğunu ifade etti. Kara ayrıca bir dava adamı olan ''Türkiye'nin Hocası'' nın, yarım asra yakın bir süre olağanüstü gelişmelerle, iniş ve çıkışlarla, değişim ve dönüşümlerle geçen, toplumsal hafızamızda ve tarihimizde silinmez izler bırakan bir mücadelenin öncüsü olduğunu dile getirdi. ''Milli Nizam'' ifadesiyle özdeşleşen, ''Mücadele ve İnanç Abidesi'' olan Erbakan'ın İslam'ın bayraktarlığını ve hizmetkârlığını yapan nadide şahsiyetlerden biri olduğunu anlatan Mustafa Kara, Âleme nizam vermek için, adil bir düzen tesis etmek için, Müslümanların refahını ve insanlığın kurtuluşunu sağlamak için son nefesine kadar mücadele ettiğini ifade etti.

Saadet Partisi Genel Başkan Danışmanı, GİK Üyesi ve Necmettin Erbakan'ın Fatih Erbakan ise anma programını tertip eden Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara'ya teşekkür ile başladığı konuşmada Üsküdar'a damat olarak geldiğini ve Üsküdar'a bir akrabalık durumu söz konusu olduğunu ifade etti. Konuşmasında Necmettin Erbakan'ın siyasi hayatını anlatan Fatih Erbakan, karanlık kışlar içerisinde, son derece zor şartlar altında bulunan ülkemizde tek başına baharı başlatan bir çiçek olarak gördüğümüz hepimizin babası, hocası, büyük lider ve dava adamı olan Necmettin Erbakan hocayı anmak amacıyla toplandıklarını ifade etti. Erbakan konuşmasında ''Bu lider, tüm dünyada sürekli olarak gerileyen, savunma yapmak zorunda kalan, Osmanlıların çöküşü ile zor günler geçiren bu topraklarda bütün İslam âleminin yeniden şahlanışına sebep olmuş bir muhterem şahsiyettir'' dedi. Necmettin Erbakan'ın Almanya'da bulunduğu dönemde Alman Leopard tanklarının geliştirilmesinde çalıştığını ifade eden Fatih Erbakan, ''Alman uzmanların bir mühendis olarak olağanüstü bilgi ve yeteneklere sahip olan Necmettin Erbakan'a Almanya'ya daha önce gelmiş olması durumunda Almanya'nın Rusya'ya savaşı kaybetmemiş olacaklarını söylediğini ifade etti. Necmettin Erbakan'ın düşünce, fikir, söylem, kavram üreten bir ideolog olduğunu söyleyen Fatih Erbakan, babasının ortaya çözüm önerileri koyan ve bunları uygulayan, mücadeleci, kararlı, azimli bir eylem adamı ve aktivist olduğunu söyledi. Konuşmasında Necmettin Erbakan'ın siyasi hayatının yarısını siyasi yasaklı bir lider olarak geçirdiğini, kurmuş olduğu dört partinin de kapatıldığını ifade eden Fatih Erbakan, buna mukabil babasının bütün bu zorlukları büyük bir ağırbaşlılıkla karşıladığını ifade etti. Fatih Erbakan konuşmasını ''Allah, onu andığımız gibi onu anlamayı ve onun gibi yaşamayı bize nasip etsin'' diyerek noktaladı.

FOTOĞRAF GALERİSİ İÇİN TIKLAYIN

Türkiye Cumhuriyeti'nin 27'nci Başbakanı merhum Necmettin Erbakan'ın ölümünün birinci yılı dolayısıyla Üsküdar Belediyesi tarafından bir anma gecesi düzenlendi.

Fatih Erbakan'ın konuşması sonrası Necmettin Erbakan'ın hayatını ve mücadelesini anlatan bir belgesel gösterimi gerçekleştirildi. Her biri kendi alanlarında uzman olan gazetecilerin yer aldığı ve ''Vefatının 1. Yılında Necmettin Erbakan: Hayatı ve Mücadelesi isimli panelde ise Türkiye'nin Hocası'nın hayatı, nitelikleri, siyasi mücadelesi ve yaşadığı zorluklar ele alındı.''


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Yaşam

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir