Herkese tapusunu vereceğiz..!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, 2B yasa tasarısı meclisten onay aldıktan sonra herkese tapusunun verileceğini söyledi.

Herkese tapusunu vereceğiz..!
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, 2B yasa tasarısı meclisten onay aldıktan sonra herkese tapusunun verileceğini söyledi. Açıkgözlere ve provokatörlere vatandaşların itibar etmemesini isteyen Bakan Bayraktar, ''Kesinlikle 2B meselesini halletmeden sizinle karşı karşıya gelmeyeceğiz.'' dedi.

Ümraniye'ye bağlı Hekimbaşı, İnkilap ve Kazımkarabekir Mahalleleri'nde kentsel dönüşüm uygulanacağı haberlerinin medyada yer alması üzerine Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Ümraniye Nikah Sarayı'nda vatandaşlarla bir araya geldi. Çok sayıda vatandaşın katıldığı toplantıya, salonda yer kalmadığı için bazı vatandaşlar da içeri giremedi. Bunun üzerine güvenlik görevlileri ile dışarıda kalan vatandaşlar arasında sözlü tartışma yaşandı.

Bakan Erdoğan Bayraktar Resmi Gazete'de yayınlanan karar hakkında bilgi verdi. Küçük parsellere depo konutlar yapabilmek için böyle bir karar çıkarıldığını anlatan Bayraktar, ''Biz bir Bakanlar Kurulu kararı çıkardık. 2B çıkıyor, orada küçük parseller var. Bunları çözmek için depo konut yapalım. Depo konutlarla onların problemlerini daha rahat çözeriz diye; ama biraz tedirginlik oldu. Bu biraz aksayacak. Önce tapuları vereceğiz. Tapuları verdikten sonra da konutları yapmayacağız, daha sonra yapacağız.'' diye konuştu.

2B yasasının en geç gelecek hafta meclise geleceğini dile getiren Bakan Bayraktar, ''2B yasası inşallah bir aksaklık olmazsa bu hafta, aksaklık olursa önümüzdeki hafta meclise gelecek. Süratle 20 gün içinde meclisten geçireceğiz. 2B'nin özü şu; yerinden yöresinden imkan bulamayıp, büyükşehire iş bulmak için gelen hazine arazisinde kendine barınak bulan insanları devlette mağdur olduğu için hak sahibi tapu sahibi yapmaktır.'' ifadelerini kullandı.

''PROVOKATÖRLERE FIRSAT VERMEYİN!''
Vatandaşları provokatörler ve açıkgözlülere karşı uyanık olmaları konusunda uyaran Bakan Bayraktar, ''Biz hep beraber açıkgözlere, provokatörlere ve bu işi engellemeye çalışanlara hep beraber karşı çıkmamız lazım. Ümraniye bu yasa sonrası için aşağı yukarı hazır. Yasa çıktığı zaman Maliye Bakanlığı belediye ile birlikte ortaklaşa tebligatlar yapılacak. Vatandaşlar 6 ay süre içinde gidecek müracaat edecek. Peşin almak isteyen peşin taksitle almak isteyen taksitle alabilecek. Tapusu da kendisine verilecek. Ondan sonraki iş kendi mecrasında yürütülecek. Biz 2B çıkıyor diye bu işleri daha kolay yapalım istedik. Çünkü İstanbul deprem bölgesi. İstanbul'da hem deprem dönüşümü hem kentsel dönüşüm yapmak zorundayız.'' şeklinde konuştu.

Herkese tapusunun verileceğini ifade eden Bakan Bayraktar, ''Şuanda taslak halinde olan 2B kanunu çıkartacağız. Size tapularınızı vereceğiz. Siz de bize yardımcı olacaksınız. Kafanızı bulandırmak isteyenlere 'hadi oradan' diyeceksiniz. AK Parti bu halkı mağdur etmez. Recep Tayyip Erdoğan sizlerden biridir sizi mağdur etmez.'' diye konuştu.

Bakan Bayraktar'ın konuşmasının ardından bazı vatandaşların sorularını cevapladı.

Bakan Bayraktar daha sonra salondan ayrıldı.


MynetPuan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Güncel Olaylar

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir