Ve Başkan Kara Camii İnşaatına el koydu

Üsküdar Belediye Başkanı yıllardır bitirilemeyen Güzeltepe Birlik Camii inşatına el koydu

Ve Başkan Kara Camii İnşaatına el koydu
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Güzeltepe Mahallesi ve Nato Yolu'nun kesiştiği noktada bulunan Güzeltepe Birlik Camii'nin temeli 1991 yılında atıldı. Hayırseverlerin ''Anadolu Yakası'nın en büyük camii'sini yapacağız'' iddaası ile yola çıktığı Güzeltepe Birlik Camii inşaatında büyük bir gelişme yaşandı.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz aylarda bu konu hem ulusal basında hemde yerel basında gazete manşetlerine çokca konu olmuştu. Kardeş yayın gurubumuz Üsküdar Postası Gazetesi ve Üsküdar 34 Haber Sitesi olarak bizde konuya yer vermiştik.

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara da bu konudan rahatsızlık duymuş çalışmaları yerinde incelemeyi uygun görmüş ve geçtiğimiz hafta Güzeltepe Birlik Camii inşaatına bir ziyaret gerçekleştirmiş.

Üsküdar Belediye Başkanı yıllardır bitirilemeyen Güzeltepe Birlik Camii inşatına el attı.

Mustafa Kara, hayırseverlerin yaklaşık 2500 m2 alanda başlattığı projede yapılan çalışmalardan çok etkilenmiş. Başkan Kara, twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile inşaat sürecini açıklığa kavuşturdukları açıkladı.

Kara, Üsküdar Belediyesi'nin inşaat çalışmasının yapıldığı arazinin mülkiyetini yarısını daha önce derneğe tahsis edilmiş olduğunu da ekliyor. Dernek yönetimi ve cemaat arasında yaşanan sıkıntılar dolayısı ile cemaat desteğinin kesilmesiyle birlikte inşaatın durma noktasına geldiğini söylüyor.

Ardından da bu süreci şu şekilde açıklıyor; ''Böyle olmakla birlikte baktık ki mahkeme müfettiş vs. cemaat arasında fitneye sebep olacak bu iş dernekten tahsisi kaldırdık. Hayırseverlerimizi organize ederek inşaatı devraldık. İnşallah Ramazan ayında bir hasret daha sona erecek.'' diyerek Üsküdarlılara müjdeyi veriyor.

Üsküdar Belediye Başkanı yıllardır bitirilemeyen Güzeltepe Birlik Camii inşatına el attı.

Mustafa Kara, ''Anadolu Yakası'nın en büyük camiilerinden olan Güzeltepe Birlik Camii'ni Ramazan Ayı'nın bereketiyle hizmete açacağız inşallah.'' diyerek sözlerini tamamlıyor.


Üsküdar 34Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Güncel Olaylar

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir