Mustafa KARA'dan 10 Kasım Mesajı

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 73. yılı nedeni ile bir mesaj yayınladı.

Mustafa KARA'dan 10 Kasım Mesajı
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 73. yılı nedeni ile bir mesaj yayınladı. Mesajda;

Sevgili Üsküdarlılar;

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ölümünün 73. yılında bir kez daha minnet ve şükranla anıyoruz.

Atatürk diyor ki, ''Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek değildir, benim fikirlerimi, duygularımı anlıyorsanız bu kâfidir''.

Biliyor ve görüyoruz ki, Atatürk'ün fikirleri de, duyguları da, kuruluşunun, doğuşunun 88. Yılını kutlamış olduğumuz Türkiye Cumhuriyeti'dir. Bütün kurumlarıyla, bütün bireylerinin katılımıyla el ele hızla gelişen, geleceğin ''Büyüyen Türkiye''dir.

Bizler, yas tutmak için 10 Kasım törenlerini yapmıyoruz. 10 Kasım bir yas günü değildir. 10 Kasım bir hatırlama, bilinç tazeleme günüdür. 10 Kasım, Gazi Mustafa Kemal'i hatırlama, fikirlerini ve eserlerini algılama ve anlama günüdür. Ve 10 Kasım bugün, onun en büyük eseri olan, gelişen ve büyüyen Türkiye'ye sahip çıkmak; onu, daha ilerilere taşımak için çalışmak ve muasır medeniyetler seviyesi üzerine çıkarma gayretidir.

Bugün bu bilinçle, toplumumuzun geleceğini inşa etmek için çalışıyoruz. Bağımsız ve müreffeh bir gelecek için Türkiye Cumhuriyeti mirasını bizden sonraki nesillere gururla aktarma kararlılığındayız. Bu vesileyle, eserleriyle gönüllerimizde yaşayan Gazi Mustafa Kemal'i manevi huzurunda bir kez daha anıyoruz. Ruhu şad olsun.

Mustafa Kara
Üsküdar Belediye BaşkanıÜsküdar 34Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Güncel Olaylar

En Çok Okunan Haberler

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Sabah
Milliyet Star
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2019 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi :
Bu sayfa 0.09 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.