Yer Altı Çöp Konteynırları Üsküdar'ı Modernleştiriyor

Rating :
Açıklama : Dünya'nın çeşitli ülkelerinde incelemeler yapıldıktan sonra beğenilen ve verimli olacağı düşünülen projeler geliştirilerek Üsküdar'da uygulanmaya başlandı. Bu çalışmalardan ilki tüm mahallelerde haftanın her günü çöp toplama işleminin yapılmaya (mevcut araçların güzergahlarında düzenleme yapılarak) başlanması oldu. İkinci uygulama ise ilk olarak Üsküdar'ın bir kaç noktasında test amaçlı yapılan yer altı çöp konteynır sisteminin geliştirilerek daha verimli hale getirilmesi oldu.

Yeni geliştirilen proje neticesinde bir adet yer altı çöp konteynırının toplam 4 adet yer üstü çöp konteynırı kapasitesinde çöp depolayabiliyor. Bu konteynırların boşaltılması için kullanılan sistem ise tam anlamıyla Üsküdar Belediyesine ekonomik olarak nefes aldırıyor. Normalde yurt dışından alınan özel vinçli çöp araçların bir benzeri normal çöp kamyonlarına vinç ilave edilmesiyle yapılabiliyor. Bir aracın maliyeti 20'de 1'i oranında düşüyor. Şuan Üsküdar'ın 15 farklı noktasında 30 adet yerleştirilen modern yer altı çöp konteynırlarının yıl sonunda toplamda 180 adet konteynıra çıkarılması hedefleniyor.

Üsküdar Belediye başkan yardımcısı Hasan Ekmen beyin daveti ile incelemelerde bulunduğumuz yer alt çöp konteynır sisteminin nasıl çalıştığını ve faydalarını bize anlattı.
Kategori : Haber Videoları
İzlenme : 3022
Tarih : 06 Mayıs 2013
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir