Bakan Bayraktar:''Üsküdar'da ilk kentsel dönüşüm yıkım törenine katıldı.''

Rating :
Açıklama : Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Üsküdar Acıbadem Caddesi'nde bulunan ve İstanbul'da kentsel dönüşüm projesi kapsamında ilk başvuru yapılan binanın yıkım törenine katıldı.

KENTSEL DÖNÜŞÜM SEFERBERLİĞİMİZİ ŞİMDİ DE ÜSKÜDAR'DA SÜRDÜRÜYORUZ
TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Erol Kaya'nın ardından konuşma yapan Bakan Erdoğan Bayraktar, Kentsel dönüşüm seferberliğimizi şimdi de Üsküdar'da sürdürüyoruz. Riskli binanın yöneticileri ile birlikte yıkımı gerçekleştiren Bakan Bayraktar, kentsel dönüşüm çalışmaları için çalışmaların büyük bir hızla sürdüğünü belirtti.

DEVLET İNSANIN EVİNİ YUVASINI YAPAR Sosyal devlet olmanın gereğini yerine getirdiklerini belirten Bayraktar, vatandaşın ilgisi ve memnuniyetinin kendilerini olumlu etkilediğini kaydetti. Bayraktar, ''Vatandaşımızın desteğini gördükçe, vatandaşımız açıkgözleri elemine ettikçe, fırsatçıları bu işin dışına attıkça. Biz onu istiyoruz. Bir yerde kentsel dönüşüm olacağı zaman bir kaç kişi gelip onu provoke etmeye çalıştığı zaman vatandaşımız onları elinin tersiyle itsin. Hadi oradan desin. Bunu yapsınlar.'' dedi.

Kiracıyı da ev sahibini de devlet olarak korumak zorunda olduklarını belirten Bayraktar, ''Devlet insanın evini yuvasını yapar, devlet fakire fukaraya ikamet imkanlarını hazırlar. Bunu yapmak zorundayız. Ama vatandaşlar razı olmadıkça da adım atmayız.''

RİSKLİ BİNALARIN 277 TANESİ İSTANBUL'DA
''Lisans verilen kuruluşlar tarafından yapılan başvurular üzerine 17 ilde risk tespiti gerçekleştirilen binalardan 327 tanesinin riskli bina olduğunu belirledik. Bu binaların 277 tanesi İstanbul'dadır. Seferberliğimizde riskli olduğu tespit edilen, mühendislik hizmeti almamış ve ekonomik ömrünü tamamlamış binaların yerine; çevreye uyumlu, enerjiyi savurmayan, estetik özellikler taşıyan sağlam binalar yapacağız'' şeklinde konuştu.
Kategori : Haber Videoları
İzlenme : 2197
Tarih : 02 Şubat 2013
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2019 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.