Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Sabah
Milliyet Star
Yeni Şafak Türkiye

Okçular, ''Barış için boğazı ok yağmuru''na tuttu

Kâtibim Festivali kapmasında düzenlenen Osmanlı Tarzı Geleneksel Okçuluk Yarışları'na katılan okçular, hem performanslarıyla hem de geleneksel kostümleriyle izleyenlerin dikkatini çekti.

Okçular, ''Barış için boğazı ok yağmuru''na tuttu
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
E-BÜLTEN KAYIT
Ad, Soyad :
E-Posta :
Paylaş :

26'ıncı Uluslararası Kâtibim Kültür ve Sanat Festivali kapsamında Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen ''Okçuluk Yarışları'' festivalin en renkli ve anlamlı etkinliği oldu. Osmanlı Tarzı Geleneksel Okçuluk Yarışları'na 6 ülkeden toplam 350 okçu katıldı.

SAVAŞÇI KOSTÜMLERİYLE DİKKAT ÇEKTİLER

Validebağ Korusu'nda gerçekleştirilen yarışma iki gün sürdü. Okçular, Geleneksel Puta, El Putası, Tabla ve Tabla Hedefleri kategorilerinde dereceye girmek için kıyasıya yarıştı. Yarışmada ayrıca Savaş Hazırlıkları Simülasyonları ve Eğlencelik Yarışmalar da gerçekleştirilerek halkın katılımı sağlandı. Okçular giydikleri, ülkelerine ait birbirinden ilginç savaşçı kostümleriyle de dikkatleri çekmeyi başardı.

FOTOĞRAF GALERİSİ İÇİN TIKLAYIN

26. Uluslararası Kâtibim Kültür ve Sanat Festivali kapsamında Üsküdar'da düzenlenen ''Okçuluk Yarışları'' festivalin en renkli ve anlamlı yarışı oldu.

BARIŞ İÇİN BOĞAZA OK YAĞDIRDILAR

Okçular, Salacak Sahili'nde gerçekleştirdikleri ''Barış İçin Boğaz'a Ok Yağmuru'' etkinliğiyle de bütün dünyaya ''Barış'' mesajı verdi. Geleneksel kıyafetleriyle vatandaşların dikkatlerini çekmeyi başaran okçular, üzerinde ''Barış'' yazan oklarını ''Ya Hak'' diyerek Boğaz'ın serin sularına fırlattı. Okların ucuna takılan özel aparatlarla atıldığında ıslık sesi çıkarması dikkat çekti.

BAŞKAN TÜRKMEN DE ''BARIŞ'' OKU ATTI

Muhteşem tarihi ada manzarası eşliğinde gerçekleştirilen etkinliğe katılan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, başına kalpak geçirerek, barış oklarından birini Boğaz'ın serin sularına fırlattı.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Spor

En Çok Okunan Haberler

  GOOGLE ÖZEL ARAMA

  EN ÇOK OKUNANLAR

    Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
    Paylaş :
    Takip Et :
    Üsküdar 34 Feedburner
    www.uskudar34.com © 2007-2015 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
    Destek ve Bilgi : info@uskudar34.com
    Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

    www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

    Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

    sanalbasin.com üyesidir