Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Sabah
Milliyet Star
Yeni Şafak Türkiye

Nesiller Üsküdar'da buluşmaya devam ediyor

Üsküdar Gençlik ve Eğitim Merkezleri ve Türkiye Emekliler Derneği Üsküdar Şubesi ortaklaşa gerçekleştirilen proje kapsamında Bilgi Evi öğrencileri dedeleri ve nineleri ile Kısıklı Ortaokulu'nda bir araya geldi.

Nesiller Üsküdar'da buluşmaya devam ediyor
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
E-BÜLTEN KAYIT
Ad, Soyad :
E-Posta :
Paylaş :

Üsküdar Bilgi Evleri, Üsküdar Çocuk Akademileri ve Üsküdar geneli ilkokul ve ortaokullarda düzenlenen program, ailevi değerlerin korunarak kültürümüzün bozulmaya uğramadan bir sonraki kuşağa sağlıklı bir şekilde aktarılmasını amaçlıyor.

Açılış konuşmasını yapan Üsküdar Belediyesi Kütüphane Müdürü Yakup Öksüz, ''Biz, çocuklarımızı geleceğe hazırlamak için çabalıyoruz. Ülkemize faydalı olacak nesiller Üsküdar'dan çıksın istiyoruz. Bunun için gece gündüz demeden arkadaşlarımızla beraber yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Bu çalışmalarımızın karşılığını velilerimizin de desteğiyle alacağız inşallah'' ifadelerini kullandı.

Çocukluk anılarını anlatan dede nineler torunlarının sorularına samimi yanıtlar verdiler. Şiirlerin okunduğu, skeçlerin oynandığı etkinlikte hayli eğlenceli anlar yaşandı.

Programda, çocuklar nineleri ve dedeleri ile sohbet etti. Çocukluk anılarını anlatan dede nineler torunlarının sorularına samimi yanıtlar verdiler. Şiirlerin okunduğu, skeçlerin oynandığı etkinlikte hayli eğlenceli anlar yaşandı.

Etkinlikte konuşan Türkiye Emekliler Derneği Üsküdar Şube Başkanı Fatma Önerge, ''Bu projeyle, dedelerin ve ninelerin torunlarıyla çok daha kaliteli zaman geçirmesi, kendi anılarını onlara aktarması, örf ve adetlerimizin unutulmadan bir sonraki kuşaklara aktarılmasını amaçlıyoruz'' dedi.

Nesiller Üsküdar'da buluşmaya devam ediyor

Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Yaşam

En Çok Okunan Haberler

  GOOGLE ÖZEL ARAMA

  EN ÇOK OKUNANLAR

    Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
    Paylaş :
    Takip Et :
    Üsküdar 34 Feedburner
    www.uskudar34.com © 2007-2015 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
    Destek ve Bilgi : info@uskudar34.com
    Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

    www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

    Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

    sanalbasin.com üyesidir