validebağ [ 14 Şubat 2014, 12:09 ]
Ayrıca, Validebağ Validebağ'dır. Hyde Park'a öykünmesine hiç gerek yoktur. Çünkü özgündür, kendi geçmişine ve tarihine sahiptir. Özgün haliyle milyonların hatıralarını bağrında taşır. Hyde Park kendi yerinde güzeldir. Validebağ başkadır, kimseye benzemez, benzemek istemez, ihtiyaç duymaz.
validebağ [ 14 Şubat 2014, 12:01 ]
Bunca yıldır çoluk çocuğumla giderim. Çocukluğum, gençliğim bu koruda geçti. Ne bir satanist ayinine rastladım ne de bir köpek saldırısına uğradım. Ben halkım ve koru bana her zaman açıktı. Şimdi halka açılıyor olduğu söylemi apaçık yalandır. Velev ki güvenlik sorunu var, bunu bir devriye ekiple kolayca çözebilirsin. İmar planını değiştirip korunun doğal yapısını bozmakla güvenlik arasında hiçbir illiyet bağı kuramıyorum. Ayrıca, muhalefet olmasaydı bu koru çoktan yapılaşmaya açılmış ve sitelerle dolmuştu. Biraz gazete arşivlerini tarayıp koru için bu insanların nelerle, kimlerle mücadele ettiğini inceleyin. Çamur atmak yerine belki bu kahramanlara bir hayır duasını çok görmezsiniz.
Ahmet Tokkan [ 13 Şubat 2014, 13:42 ]
Bu adam Allahtan korkar ve emirlerinide yerine getirirde,keşke bizde sizde öyle olabilsek.
Haydar [ 11 Şubat 2014, 15:27 ]
sen ne konuşuyorsun? yalan söyleme validebağ tinerci yatağı satanistler kedi kesip dereye atmışlar gece fuhuş yuvası,sokak köpeklerinden geçilmiyor güzel gece bile herkesin gezeceği bir alan olması siz muhalafetin işine gelmiyor ideolojiniz herşeyden değerli çünkü.
validebağ [ 10 Şubat 2014, 10:58 ]
Sn.Hilmi Türkmen ısrarla Validebağ'ın kötü amaçlarla kullanıldığı, marjinal grupların burayı kendi çıkarları için kullandığı, tinerci yatağı olduğu gibi abuk subuk yalanlarla algı mühendisliği yapmaya çalışıyor. Allah'tan korkusu varsa bu marjinal grupların kim olduğunu, korunun hangi kötü amaçlarla kullanıldığını açıklama cesareti gösterir. Yalanla, iftirayla, halkına küfrederek seçim kazanılmaz. Validebağ korusunda şu an devlet hastanesi, hemşirelik okulu, öğretmenevi, huzurevi, izci kampı var. Bunların hiçbirinde kötü bir amaç görmüyorum ben. Ayrıca geniş bir koruluk ve çayırlık alan var ve ben kendimi bildim bileli halka açık. Ne kapıda kimlik soran var ne de ücret talep eden. Sanki koru halka kapalıymış gibi "biz halka açacağız" demek hangi vicdana sığar? Koşuyolu ve Barbaros Mahallesinden hangi yüzle oy isteyeceksin? Kötü niyet bu yeşil alanda şimdiye kadar özgürce nefes almış olan İstanbullularda değil, burayı belediyenin arka bahçesi yapmak isteyenlerdedir. Validebağ'ı kötü amaçlarına alet eden esas sensin!