bir üsküdarlı [ 24 Temmuz 2014, 14:03 ]
Yalçın Soysevinç bey yorumum size değil Şenol Şen beye hitaben yazılmıştır. Öyle bir makale yazıp Kadıköy'le kıyaslamış ki sanki Üsküdar'da içkili mekan çok. Gece hayatı renkli. Yok öyle bir şey. Şenol bey ya Kadıköy'ü hiç gezmemiş ya da kafadan atıyor. İlginize teşekkürler.
Katibim [ 18 Temmuz 2014, 07:53 ]
muhafazakarların kalesi dediginiz duskudarda ak parti zor bela 9000 oy farkla kazandı 30 mart 2014 yerel secimlerini. Neden? İnsanlar artik kadikoy, besiktaş gibi canlilik istiyorlar.uskudar merkezi olmasina ragmen kadikoye kiyasla evlerdeki talebe, kira farkliliklarindaki uçuruma hic girmeyelim bile. Demek ki sadece basbakanin oturmasi, marmaray gibi proje yapilmasi yetmiyor zihniyet devrimi de gerek.
bir üsküdarlı [ 17 Temmuz 2014, 12:30 ]
Makale uyuşturuya karşı uyarı için güzel. Ancak Üsküdar'la Kadıköy'ü kıyaslamak çok yanlış ve komik. Üsküdar'da içkili mekan sayısı çok çok az. Üstelik onlarda boğaz manzaralı, kalantor kesimin gittiği yerler. Üsküdar muhafazakar bir yer. Hatta o kadar ki esnaf kan bile ağlıyor. Gidin Kadıköy'e bakın. Kadıköy'deki insan popülasyonunu, çeşitliliğini görseniz ağzınız açık kalır. Üsküdar Başbakanın oturduğu ilçe olmasına rağmen neden Üsküdar'da görülmüyor bu popülasyon? El cevap: muhafazakarlık.
DOĞRUDAN YANA [ 24 Ekim 2011, 14:49 ]
İçkili mekanlar ruhsatlı çalışıyor ve 40 yıllık Üsküdarlıyım herhangi bir içkili mekanda uyuşturucu satıldığını duymadım.fakat kahvehanelerde ne yazıkki satılıyor Üsküdarda en fazla konuşulan yerde zeynep kamil bölgesi her yere buradan dağıldığı söyleniyor okulların önlerine buradan gittiği biliniyor.polis niye göz yumuyor onu onlara sormak lazım vatandaşın ağzına sakız olmuş bir konuyu emniyetin bilmemesi gerçekten enterasan.o bölgelerde esnafla biraz diyaloğa girilip istihbarat toplansa yine yeter.
yalçın soysevinç [ 07 Ekim 2011, 12:37 ]
üsküdarda ki meyhaneler içkili mekanlar kadıköyden fazla görüşüne katılmıyorum...
salacak harem arası üç tane uncular da 3 tane kuzguncuk ta 3 tene beylerbeyinde belki 4 çengelköy de hepsi sosyetik olmak üzere 5 tane bağlarbaşı 1 çamlıca 1 kandilli yarım...
üsküdar da içkili mekan 30 u geçmez bilen varsa kesin rakkamı verir..
kadıköy de sadece merkez de en az 100 caddebostan dan bostancıya 100 toplamda 300 civarıyer vardır...
hele hele merkezde ki balıkçılar bölgesinde her zevke her keseye göre birsürü yerler var...
ondan sonra dert yanıyoruz kadıköy canlı üsküdar donuk diye bu bir tercih meselesi...
buralara giden arada sirada ailesiyle dostlarıyla iki lafın belini büken insanlar var...
üsküdar ile kadıköy kıyas kabul etmez bu işlere meraklı insanlar da beşiktaş ın kadıköy ün yolunu tutuyorlar hemde yıllardır...
hal böyle olunca gençler de sahillerde içki içmeye devam ediyor bizde ki manzarada hiç biryerde yok...
haplanma ve uyuşturucuya gelince bir tercih yapıldı normal içkilerin vergileri çok yükseltildi ...
ama hapta esrar da muazzam bir tüketim artışı yaşandı...
Üsküdar da bu denli uyuşturucuya karşın vukuatların az olması sevindirici aslında...
üsküdar platformu [ 03 Ekim 2011, 20:19 ]
duyarlı yazınızı facebook sayfamızda paylaştık..
Servet [ 03 Ekim 2011, 17:58 ]
Çok güzel bir konuya değinmişsiniz.Eğer modernlik, bir rehavet, başı bozukluk ise içki içmek uyuşturucu kullanmak ise biz sonuna kadar muhafazakarız.Çocuklarımızı modernlik anlayışıyla önce sigaraya, biraya ardından içkiye ve hattta uyuşturucuya hapa yönlendiren ve bunu modernlik anlayışıyla kontrol dahi etmekten uzak bir idare ve yönetim istemiyoruz.