daha bitmedi devamı gelecek [ 12 Mart 2011, 15:29 ]
Şenol abi doyumsuz yorumunuz için cok teşekür eder bu zeki bey gibi siyasetci olcaksanız hiç olmamanızı allahtan dilerim.

Ve yüzlerine söylemek isteyipte bir türlü söylemeye fırsat bulamadığm bir cümleyle devam edeyim;Benim cocuklarımın ekmeğiyle oynayana allah cocuklarına hasret bıraksın....

Söylediğiniz gibi zekiciğimizi mevki makam bozmuş ama bence yediğikleri dokanmıştır kolay değil hazmetmesi zor olur.Bir sürü saçma sapan bişiyler yazmış kendini savunmasından aciz kalkmış işverenini savunuyor dili döndüğü kadarıyla ama olsun sonuçta o nunda bir ağzı var yemeye ve konuşmaya programlı işini yapıyor secim yaklaştı pürüz cıksın istemez abileri kulak ceker sonra ama gece kondu ağzını beğenmeyen bu namkörler dilenci oluyor vakti geldiğinde kapılarda bende gece konduda oturuyorum ama açlıktan ölsemde kapılarda kul olmam bunlara.bu senede kapıma gelenin kırıcam bir tarafını.

Akıl vermiş KPSS ye girin yüksek puan alın ha olmadımı cok talep var(cok torpilli var)bir daha ki secimi deneyin sizin olduğunuz hangi yerde hak hukuk adalet var ki hakkınızı yanlış arıyorsunuz acıklarımızı cıkarıyorsunuz muhalefet yapıyorsunuz utanmadan birde mahkemeye verin alın diyorsunuz.

Ya sana bunları ezberletenin hiç mi aklı yok.Bizler kimseden bişiy dilenmiyoruz Al kadronu gençlik kollarına dağıt.eşinize dostunuza yaptığınız gibi olmadık yerlre masa atın oda açın kadro verin müdür yapın da demiyoruz.
Bizlerin ve bizim gibi lerin haklarını vereceksiniz diyoruz (ALLAH KULU İSENİZ DEMİYORUM) BENİM ALLAHIMIN SİZİN GİBİ KULLARI YOK.

     BENİMDE SİZİN GİBİ KARDEŞİM YOK
KURBAN.
karakartal [ 10 Mart 2011, 23:23 ]
sn. zeki bey biz kimseden ne kıyak yapılmasını istiyoruz nede beleşten gelecek para istiyoruz.sadece bizden kesilen 500 tl'nin niye kesildiğini,çoluk çocugumuzun rıskının kimler tarafından yenildiğini,neden mağdur durumda bırakılıp hiçbir açıklama yapılmamasını sorguluyoruz.sanırım siz adalet ve kalkınma partisi üyesisiniz.şimdi soruyorum size hiçbir sebep yokken 6 senedir çalıstıgınız bir işyerinde maaşınız 500 tl.düşüp brüt 760 tl. alsanız ne düşünür ne yapardınız acaba.adalet bunun neresinde kalkınma bunun neresinde.ayrıca küçümsediğiniz bu insanların hepsi uluslararası gemilerde çalışmış,zabitlik yapmış seçkin insanlardır.ido'nun şehirhatlarına devri sırasında personel alınırken istenen şartları biliyor musunuz.minimum denizcilik meslek lisesi mezunu,kaptan ehliyeti yeterlilği olması,gerekli sertifikalara sahip olması ve en az 3 sene uluslararası sularda çalışmış olması vb...yorum yapmadan önce biraz araştırma yapmanızı tavsiye ediyorum size.adınız zeki ama yaptığınız işler hiç zekice değil....elinizi vicdanınıza koyun diyiceğim ama tabi sizin gibi ak parti insanlarda ne kadar vicdan kaldı oda tartışılır...
tayfun [ 10 Mart 2011, 21:05 ]
zekimisin nesin,gel çengelköyde beni bul,ben anlatıyım sana taşeronu.saygılar
tayfun erendağ [ 10 Mart 2011, 20:56 ]
şenol abi eline sağlık,çok güzel yazmışsın.zerre kadar vicdan hicbirinde yok,reklamla iş götürüyorlar.
SaiLoR [ 10 Mart 2011, 19:19 ]
Yaklaşık aralık ayından beri çektiğimiz sıkıntıları ve uğradığımız haksızlıkları ulaştırdığımız makamlardan kale alan ikş merciden biri Şenol Bey diğeri de Allah(CC). Bu yüzden ilgisinden ötürü teşekkür ederim.

Kimsenin anlamadığı birşeyler var sanırım. Biz kimseye beddua etmiyoruz. Dua Ediyoruz. Bizim çalıştığımız şartlar size göre o kadar güzel ki halimize ne kadar şükretsek az. O yüzden Allah'tan Size de (zeki beye ya da ailesinden bir ferde ya da o kafadaki herkese) bizim gibi bir iş diliyoruz. Allah Sizin gibileri de taşeron ya da bizimle kafa buldukları gibi ÇİN MALI yapsın.

Zekii arkadaşımıza herşeyden önce çalışma şartlarımızı gelip yerinde görmesini tavsiye ediyorum. Bilgisayar başında oturup onda<n bundan telefon vasıtasıyla duyduğu şeyleri kafana göre yazmak kolay. Yalnız ben bir diğer arkadaşım gibi kada soğukta çalışmaktan bahsetmeyeceğim. Onlara ilave edeceğim. Bu gün İDO nun kadrolu personeline hayatta yaptıramayacağı evrak işlerini dahi ÇİN MALLARINA yaptırıyorlar. Ama o adamlar seslerini çıkartamıyor; "bu bizim işimiz değil diyemiyor". Yine Yaşanan bir diğer olay Geminin birinde yakıt tankı temizlenmek üzere iki ÇİN MALI tanka giriyor, başlarında da kadrolu personel. Görüntüde elinde bir kırbacı eksik kadrolunun.

Bunlar basit şeyler. ama üst üste eklendiğinde koca bir dağ oluyor zekii kardeşim.

Zekii kardeşimiz bize taşeron sisteminin devletin yükünü nasıl azalttığını söylerse seviniriz. Benim hesabıma göre devlet bu işten zarazr ediyo. Madem sözleşmeli çalıştıracan A şirketini B şirketini araya sokma İDO ile sözleşme yapsın işçi. Çünkü İDO benim için (atıyorum) 5000 lira para veriyor taşeron firmaya benim elime 1500 Lira geçiyor. Aradaki para neden ahmetin mehmetin cebine giriyor?

İşin insan hakları, kazanılmış haklar yönlerini de daha saymıyorum. Arada alınmış mahkeme kararlarının uygulanmaması gibi bir hukuk tanımazlık da söz konusu. zekii kardeşim işin özeti şudur;"NERESİNDEN TUTSAN ELİNDE KALIR"
sailor [ 10 Mart 2011, 16:25 ]
zeki bey!
kendince anlatmışsın taşeron ne demek.bizde sana anlatalım.
taşeron;istediğin zaman çalışanın zaten düşük olan maaşını %25 daha düşürebilmek demek,çalışanın hakettiği izinine çıkamaması ve çıkamadığı izin parasınında verilmemesi
demek,çalışanın hakettiği yasal tazminatın verilmemesi demek,çalışanlar yasal olarak sendikalı olmayı hakettiğnde bunu engellemek için iş kolunu ve şirketi değiştirmek demek,çalışan hakkını aramaya kalktığında kapıyı göstermek demek,taşeron ihalesini denizcilikle alakası olmayan ama birilerinin yandaşı olan firmalara vermek demek,teşeron firmanın oturdukları yerden çalışanın sırtından para kazanması demek....biz bazı şeylere katlanarak 6 yıldır çalışıyoruz ama bu son yapılanlar bardağı taşırmıştır. saygılar...
....... [ 10 Mart 2011, 16:22 ]
... savunduğun zihniyetteki insanların mal varlıklarını nasıl kazandıklarını araştır.babası çiftçi veya devlet kapısında çalışırken şimdi onların çocukları nasıl oluyorda bu ülkenin sayılı zenginlerinden oluyor.ALLAH[cc] hakları yenen bu insanların ahdının senin ve senin gibilerin ailesinden çıkarır İNŞALLAH...
orhan mısır [ 10 Mart 2011, 13:23 ]
zeki butun turkiyenin eleştirdigi begenmedigi bir konuyu destekleyerek ve haklı cıkararak gene digerleri gibi kraldan cok kralcılıga soyunmussun sende size kaddafi gibi bir lider lazım arkadas biz bunu hakediyoruz taseron sistemi öven bir siyasetci zaten siyaseti bilmiyor demektir. siyaset halkın isteklerini yerine getirmek için vardır ben taseron olarak bkırkoy belediyesinde calısıyordum. bak sana ne oldu anlatayım ilk once işe girerken 10 milyarlık senet imzalattılar sonra istifa dilekcemi imzalattılar 5 ay çalıstıktan sonrada 1 gunde gelip işten cıkartıldgımızı solediler ki o gun bizim yerimize işe gelenler bile olmustu hepsi ataturkcu dusunce dernegi ve chp ilce teskilatından kişilerdi ve adamlar ilk gunlerinde 400 tl zam aldılar anlıyacagınız cefayı biz cektik sefayı onlar suruyor sen kalkmıssın bu sistemi övüyorsun sen hangi belediyenin yardımcısıysan ALLAH o belediyede çalışanlara yardım etsin.
denizci [ 10 Mart 2011, 10:49 ]
çok değerli şenol bey ,bize vermiş olduğunuz destekten ötürü sizlere müteşekkiriz .sizin gibi hakkaniyet sahibi değerli yazarların olması biz ido çalışanlarını ve ailelerini mutlu etmiştir.şu geçirdiğimiz kış günlerinde bizleri mağdur bırakan taşeroncu zihniyeti ve bunların yalakalarınıda ALLAH C.C. tezzamanda bertaraf eder inşaallah.yanlız burada anlamadığımız bir nokta var çalışanlar olarak.bizler maaşımızın 500tl düşmesi ve diğer uğradığımız haksızlıkları ve şikayetleri idarecilerimizle ve taşeron firmanın yetkilileriylede görüştük ,buradaki insanlar dahi konuşmalarında bizlerin haklı olduğunu ve kısaca sistemim düzenin böyle acımasız olduğunu ellerinden birşey gelemeyeceğini,ihale şartnamesinde bu fiyata anlaşıldığını,ihaleyi alan firmanın kar marjını düşürmesinin mümkün olmadığını ,fakat işçinin parasının kesilmesinin daha kolay olduğunu söylerken sizin yazınıza yorum yazan zatın neye dayanarak bu yorumu yaptığını anlayamadık .
denizci [ 10 Mart 2011, 09:42 ]
tüccar zeki seni bütün ido çalışanları allaha havale etti .yani 400 kişinin ve ailelerinin bütün vebali üstünde bu zihniyet ve anlayışınla .yazıklar olsun
Şenol Şen [ 10 Mart 2011, 08:59 ]
1- Zekicim öncelikle teessüflerimi bildirmek isterim...Yorum yazdığın bu yazı 2 Ocak tarihli...senin gibi birisi benim yazımı 2 ay boyunca nasıl okumaz,yorum yazmaz? bir rahatsızlık falan yoktur inşallah? Lütfen ihmal etme beni...

2- Değerli yorumunu okudum... Makam ve mevki seni çok bozmuş! ne zaman kapitalist düzenin adamın oldun da, kapitalist sistemi içselleştirdin? Bu ülke de ki milyonlarca memuru, İşçiyi sivrisinek gibi görmeye başladın? Hakça bir paylaşım için adil düzen geleneğinden gelip ( parti kastetmiyorum!) sonradan görme zengin godoşların fikirlerini ne çabuk benimsedin?

3-" Tazminat " mevzusu gibi ince konulara vakıfsın. Merak ettiğim bir şey daha var makamın itibariyle sen bilirsin! Örneğin, İBB bu İDO işini Kaç paraya İhale etmiş, hizmet veren Firma/ Firmalar normal kârını koyduktan sonra işçiye kaç para vermiş? Yıl sonunda seninde belirttiğin anlaşmalar da imzalatılan maddelerden birisi olan "KIDEM TAZMİNATIMI ALDIM!" ibaresinde ki paraların da akıbetini bir araştır sana zahmet... He sizin Allah'ınıza göre Bu HAK yemek olamaya bilir! O kısma hiç girmiyorum...

4- Yorumunun başında şahsımla ilgili giriş yapıp, olayı kişiselleştirdiğin için, ben de affına binaen, bir soru sormak isterim... Siyasete girmeden önce kaç kiloydun? BELEDİYE BAŞKANI YARDIMCISI OLDUĞUN BU GÜN KAÇ KİLOSUN?

5- Son olarak, Yazım hakkında bu kadar uzun yorum yazıp, beni taca çıkarma zahmetine katlanacağına, Muhammedin ALLAH'ı na İNANIYORSAN VE HAK YENMEDİĞİNE ADIN GİBİ EMİNSEN, BİR "AMİN " DEMEN YETERLİYDİ BE GÜLÜM...
DEDE KORKUT [ 10 Mart 2011, 02:20 ]
BİZLER BİR TAKİM SIKINTILARIMIZI DİLE GETİRMEK İSTEDİK.ŞENOL BEY SİZLERDE BUNA ARACILIK EDİP TÜM İDO VE ŞEHİR HATLARI ÇALIŞANLARIN VE AİLELERİNİN HAYIR DUALARINI ALDIĞINIZI BELİRTMEM GEREKİR.

AMA BU YAZININ YORUMLAR KISMINDA KENDİSİNİ (YİNE KENDİNCE) AKILLİ Mİ ZEKİ Mİ HERNE İSE O RUMUZUYLA TANITAN ZATİ MUKEMMEL KİŞİNİN TAŞERON FİRMA SAHİBİ EDASIYLA SAVUNMAYA GEÇMESİ GEREK SİZE GEREKSE BİZ ÇALIŞANLARA HAKARET VARİ SÖYLEMLERİ DİKKATLERİMİZDEN KAÇMADI.

MADEM Kİ TAŞERON DÜZENİ BİLİYOR SAVUNUYOR BU SİSTEMİN DEVLETE YÜKÜNÜ DE BİZE BİR AÇIKLASADA FİKİRLERİNDEN YARARLANSAK.AMA ÖĞLE SAĞA SOLA SALDIRAN AGRESİF YAZILAR OLMASIN.ÜÇ-BEŞ AY DÜŞÜN SONRA YAZ ZEKİ EFENDİ..HERGÜN BİR CÜMLE YAZSAN KISA SÜREDE SEN BU İŞİN ÜSTESİNDEN GELİRSİN. ÜSLÜBÜNLA HERKEZİN VE EN ÖNEMLİSİ SENİNDE ANLAYACAĞIN MANTIKLI CÜMLELER BUL Kİ BİR ARAYA GELİNCE ANLAM BUTUNLUĞU OLSUN.

AŞAĞIDA YAZDIĞIN GİBİ KENDİ KENDİNLE ÇELİŞEN ŞEYLER YAZMA.BAŞKASININDA AVUKATLIĞINI DA YAPMA.
KENDİ FİKRİNİ ÜRET AMA SAÇMALAMA. İNSANLARA DURUP DURURKEN HAKARETTE ETME.
FİKİR ÜRETİP SÖZDE BİZLERİN AĞİZİNİN PAYINI VERMEK SENİN AKIL YAŞINDA Kİ BİR İNSAN İÇİN BU MÜMKÜN DEĞİL. HADDİ DE DEĞİL.HAKARET EDEBİLİRSİN SANA YAKIŞTIRA BİLİRİZ.YERİ GELİR SUSARİZ.SANA CEVAP VEREMEYECEĞİMİZDEN DEĞİL.DENGİMİZ OLMADIĞIN İÇİN BU TAVRIMIZ.

AMA YİNE DE BİZ DENİZCİLER ZEKA DÜZEYİ HER NE OLURSA OLSUN, İNSANLARI KINAMAZ,AYIPLAMAZ, ELİMİZDEN GELDİĞİ KADAR HOŞ GÖRMEYE, ONUN EKSİKLİKLERİYLE ALAY ETMEDEN ,NORMAL İNSANLAR GİBİ HAREKET ETMESİSİ İÇİN YERİ GELİR ÇALIŞIR ÇABALAR HATTA ŞİFA İÇİN DUA BİLE EDERİZ.

ALLAH SENİNDE ZEKA NI ARTTIRSIN FİKİR ÜRETEBİLEN İNSANLARDAN EĞLESİN TEZ ZAMANDA RUMUZUNUN HAKKINI VEREN ZEKİ BİRİ YAPSIN DERİZ.İCABINDA YALAN DA SÖYLER SANA ZEKİ DİYE HİTAP BİLE EDERİZ.

SAYGILAR.
TAŞERON [ 09 Mart 2011, 23:45 ]
Şenol Bey yazınız için teşekkür ederim,
müsadenizle yazınız hakkında değil de rumuzuyla vasfı çelişkili olan, zeki adlı zatın yorumu hakkında birkaç yorumum olacak...

zeki beyinsizin, pardon noktalama hatası oldu.. zeki beyin sizin yazınızdan neden bukadar rahatsız olduğunu anlamak yada anlamlandırmak kesinlikle mümkün değil..

1- Taşeron olarak çalışan personelin memur olmak gibi bir kaygısı kesinlikle yok.. bu nedenle yazdığı yorumun tamamı elektronik çöpten başka birşey değildir..

2- Taşeron olarak çalışan personelin gerekirse dava açıp haklarını aldıklarını kendisi madem kabul etmiş, o halde personelin haklı davasının, haklı olduğunu kabul etmiş sayılır ancak bunun farkına varacak idrake sahip olmadığından olsa gerek tersi görüş belirten ifadeler kullanmış.. ve dahi buna iman etmiş..

3- Sizin yazınız gibi bir yazıya, eleştri yaptığını zannedecek olan kişinin öncelikle cahillik kaftan ve tacını bir kenara koyup, biraz daha araştırma yapması gerekirdi.. Zira, zeki rumuzlu "düşünen hayvan"(insan demek istedim yanlış anlaşılmasın!)iş kanununun 2.maddesinin son paragrafını bilmeliydi.. özetle: asıl işi yapan işçi taşeron olamaz...
Bütün bunlardan olarak Taşeron personelin derdi mamur olmak değil, bu zamana kadar kendine müselman diyen insanların neden, taşeronlara tecavüz ettiğidir..

4- Bizim, "yan gel yat, ay başında atm mesaisi yap" zihniyetinde olduğumuzu düşünenlerin, bizimle sadece 2-3 saat vakit geçirmelerini tavsiye ederim.. siz bugün bir çöpçüye bile böyle hakaret edemezsiniz.. siz bu kışın soğuğunda deniz kenarına inip bir çay bile içmeyi kendinize külfet görürsünüz... benim arkadaşlarım şu anda adalara sefer yapıyolar, 15 dakikada bir 70-80 km.lik rüzgarda suratlarına kar yiye yiye donmuş halatları atıyorlar..

yine şu anda arkadaşlarım haydarpaşa iskelesine yanaşabilmek için aynı şartlarda 20 m uzağa halat atmaya çalışıyorlar...

Karaköy Kadıköy hattında nekadar tinercisi, sarhoşu, serserisi varsa bizim başımızda neden? yolcular rahatsız olmasın diye.. peki neden biz, neden güvenlik yok..? neden, bilmem ki..

Bu arada hasta da olamazsınız, adam sıkıntısı var 4 senedir izinler iptal, rapor alırsanız da gün başına 100tl kesilir... keyfiniz bilir..

öyle akraba cenazesine falan da gidemezsiniz, mesela amcanız, dayınız ölse.. kesinlikle gidemezsiniz, hani babanız ölse belki...

çok çok daha fazlası var..
*aynı gemide çalışan kadrolu personelin, taşeronlara "çin malları" diye alay etmeleri..
*her konuda 2.sınıf insan muamelesi görmek..
*aynı işi yapan işler arasında 3 kata varan maaş farkları..
*hayallerden bile çıkan terfi konusu..(bizim ehliyetlerimiz çok çok daha üstün olmasına rağmen..)
*maaşların sebep bile gösterme zahmetinde bulnulmadan %25 oranında düşürümesi.. vs. vs. vs...

son olarak o eleştriyi yapan insanı ve bize bu kirli oyunları oynayanları Allah(C.C.)'a havale ediyor, çoluk çocuklarının taşeron personel olarak çalışmalarını Allah(C.C.)'tan diliyorum..

NOT: O saygısız, seviyesiz yorumu yapan nev'i şahsına münhasır zat neden gerçek ad ve soyadını yazmaya cesaret edemedi?????? Hariçten gazel okumak daha rahat geldi belliki...
Zeki [ 09 Mart 2011, 20:43 ]
Şenol beyin siyasette yaşadığı başarısızlık veye bu alanda kabiliyet sahibi olamaması siyasetçilere karşı önyargılı olmasına ve suizanda bulunmasına neden oluyor. Günahtan bahseden beddualar eden adamın önce hakkaniyet sahibi olması gerekir. Gelen adamlara niye demiyorsun ki kardeşim sen kamuda çalışmak mı istiyorsun gir KPSS sınavına memur ol. Beyimiz bu sıkıntıya girmiyor öncelikle, hem sıkıntısız bir şekilde adamını bulup kapağı devlete atayım hemde her hakka sahip olayım istiyor. Ha sınava girenlerde atanamıyor neden çünkü başvuru çok, yüksek puan alan az kişi alınıyor, o kendini sıkıp yüksek puan alma zahmetine de girmeyeyim diyor. Ne yapayım gidip siyasetçinin kapısını aşındırayım kısa yoldan işi halledeyim diyor. Memur alımının sınırlı olmasının diğer nedeni ise hiçbir siyasetçi memurla iş yapmak istemiyor. Zira zaten ay sonu maaşımı çekeyim kafam rahat olsun diye memur oluyor bu adam, olunca da iş yapsam ne olacak madalya mı takacaklar diyor. Oysa siyasetçi başarılı olmak istiyor çünkü sandık yakın hesap verecek. Bu nedenle özel sektöre ihale edeyim hizmet satın alayım işi bir an önce yapayım diyor. İŞTE TAŞERON BUDUR ARKADAŞ BİLMİYORSAN ÖĞREN. Devlete bir yıllığına bir hizmeti ücret karşılığı veren firma ve onun personeli. Bu kişiler İBB de değil, İBB ye hizmet veren bir özel şirkette çalışıyorlar. Neden gecekondu edebiyatı yapıyorsun. Adam memur olmak istiyorsa şartlarını yerine getirip memur olacak. Yoksa milyonlarca insan nasıl özel sektörde çalışıyorsa o şekilde buralarda çalışacak. Beğenmiyormusun şirketini gidip başka şirkette çalışırsın. İstihdam konusunda bunalınca siyasetçi ne yapıyor kamuya hizmet veren firmaya emrivakiyle bu adamları işe al ne de olsa belirli bir personelle bu işi yapacaksın seçerken bunlara öncelik ver diyor.Bunlar adamını bulup işe girincede başlıyorlar bu sefer vay efendim iş ağır vay maaş az vay garanti yok. Milyonlarca özel sektör çalışanınında garantisi yok çalışıyorlar ve kurumları da bu sayede başarılı oluyor. Bu GECEKONDU EDEBİYATIYLA NEYE HİZMET EDİYORSUN. Haksızlıkmış kime haksızlık 30 milyon çalışan var bu ülkede herkes kadrolu olsun memur olsun o zaman. Adamı olmayan veya yalakalık yapmak istemeyen milyonların günahı ne. Böyle olusa İş kim yapacak bay herşeyi bilen. Gelecek kaygısı olmayan adam iş mi yapar, neden hayatın gerçeği ortadayken bu goygoyculuğa soyunuyorsunuz. Hem bu adamlara imzalatılan şeylerin hukuken bir geçerliliği yok yarın tazminatsız çıkarılan mahkeme yoluyla çatır çatır hakkını alıyor örnek kararlar var. Bunu da bal gibi biliyorlar. Birilerine kara çalmadan önce dürüst olun, bilmediğiniz ya da işinize gelmeyen konularda atıp tutuyorsunuz. Gecekondu edebiyatı şehirleri mahfetti, taşeron edebiyatıyla da kurumları mı yönetilemez hale getirteceksiniz. Çalışmadan yeme herkes bunun derdinde.
haluk ağustos [ 14 Ocak 2011, 12:05 ]
Değerli üstadım, yazınızın özüne konu olan husus ve benzeleri, gerçekten hiçbir yetkili kişi ve kurumun ilgi alanında değil...

biraz gerçekleri anlama zamanı...
19. yy özgürleşmenin tanrılaştığı zamandı bu nedenle dünyanın her yerinde imparatorluklar parçalandı ve ulus devletleri kuruldu,yetmedi daha küçük parçalara bölünmenin daha özgürleştirici olacağına iman ettirildi vs...

20. yy bilimin tanrılaştırıldığı yy oldu. dünyadaki ilgili her birey ve kurum bilimden dem vurdu ve dünya insanlığına bilime iman etmeyi ve bilim tanrısı neyi emrediyorsa onu yapmayı öğütledi fikir beyan edenler ise gericilikle çağdışılıkla suçlandı vs...

21. yy ise paranın ve verdiği gücün tanrı ilan edildiği yy oldu. önceden para ARAÇ olarak görülürdü Napolyonun dediği gibi AŞK=PARA, SAVAŞ=PARA, BARIŞ=PARA ifadesinin yerine günümüzde para=tanrı algısı doğrudan yada dolaylı toplumlara kabul ettirilir oldu...

19. yy öncesini bilemem ama görüldüğü üzere son üçyüz yıldır tanrı=ALLAH algısı sadece lafızlarda kaldı ve O nun gönderdiği MESAJ olan KUR'AN ise sadece tartışma ve entellektüel çaba konusu oldu.
Oysa Kur'an "YERYÜZÜNDE ADELETİ TESİS ETMEK İÇİN" gönderildiğini söylüyordu...

velhasıl Şenol bey kardeşim, Duaya davet ettiğin kişilerin öncelikle, Ben hangi Tanrının KULUYUM sorusuna kendi vicdanlarında cevap verebilmeleridir.
aksi takdirde, ne duaya davet ne de yüksek perdeden söylenen AMİN nidaları GERÇEK ve BİR olan ALLAH'a ulaşmayacaktır...
ALLAH'a ulaşmayan AMİN nidaları ise olsa olsa son üç yüzyılın sanal tanrıları arasında gezinip duracaktır...

barbaroslu [ 07 Ocak 2011, 23:09 ]
sevgili üstadım senin bu yazdıkların devede kulak bile değil kurumların % 90 ı taşeronların elinde.hadi ido yu bir nebze anlarım ama itfaiyecinin taşeronumu olur? cenaze imamı bile taşeronun elinde anlıyacağın sevgili üstadım sana bir idocular gelmiş dua et de bütün taşeron işçileri okuyup da gelmesin yoksa ne kaleminin mürekkebi yeter nede gazetenin köşesi...KİMİN NE İHTİYACI VARSA YARADAN HEPSİNİN YARDIMCISI OLSUN...
orhan mısır [ 03 Ocak 2011, 13:36 ]
guzel yazı olmus bu taseron sistem yalnızca patronlara hizmet eden kölelik sistemidir .
Serdar Nemutlu [ 03 Ocak 2011, 11:58 ]
Sayın Şenol ŞEN Bey, sorunlarımıza göstermiş olduğunuz hassasiyet için arkadaşlarım ve kendim adına çok teşekkür ederim..

Aynı mektubu Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, Ulaştırma Bakanlığı, Çalışma Bakanlığına da göndereceğiz.. Büyüklerimizin bize sahip çıkmaları ümidini taşıyoruz..

Allah (C.C.) Sizden ve bize yardımcı olacak olanlardan razı olsun.. (Amin)

İçten Saygı ve Dualarımla...
Turgay Yetim [ 02 Ocak 2011, 20:09 ]
Sayın Şenol Bey, böyle bir konuyu dikkate alıp yazdığınız için size çok teşekkür ederiz kendim ve tüm İDO'da çalışan arkadaşlarım adına. Elinize, yüreğinize, kaleminize sağlık. Biz nerelere şikayette bulunduk neler yaptık fakat netice çıkmadı. Başbakanlığa yazılan şikayet maillerine gelen cevapları merak ediyor musunuz? "Konu ile ilgili İDO Genel Müdürlüğünden gelen bilgi aşağıdaki gibidir.
Konu ile ilgili detaylı bilgi talebinizi İDO İnsan Kaynakları Müdürlüğünden talep edebilirsiniz." Ne komik değil mi? Bu haksızlığı biz kendi başımıza çözebiliyor olsaydık taa Sayın Başbakanımıza yazma gereği duyarmıydık sizce? Görüyorsunuz işte Şenol Bey, kul hakkından korkma eskidenmiş malesef. Şimdikilerin gözü paradan başka birşey görmez olmuş. Allah ıslah etsin...