yalçın soysevinç [ 17 Haziran 2009, 17:20 ]
Çengelköy'le ilgili haber...

CİDE SOĞUKSULULAR PİKNİKTE BİR ARAYA GELDİLER
Dernek merkezi Çengelköyde bulunan Cide Soğuksulular11. Geleneksel Kır Gezisi Ve Keşkek Şöleni 14 Haziranda Hekimbaşı Kent Ormanında yapıldı.

Dernek Başkanı Mustafa YAVUZ'un tüm misafirleri selamlaması ve hoş geldiniz konuşmasından sonra etkinlikler başladı. Hemşeri dernekleri içinde bölgemizde en çok faaliyet gösteren derneklerden olan Cide Soğuksulular derneğinin etkinlikleri, bölgesel oyun havaları, şarkı söyleme yarış, yerel sanatçıların şarkıları, türküleri ile devam etti. Yerel yemek keşkek tüm misafirlere dağıtıldı ve afiyetle yenildi.

Geçen yılında piknik ağası olan Sebahattin CAN bu yıl da seçildi. Piknik masraflarının karşılanmasında büyük katkısı oldu.

Köy dernekleri arasında düzenlenen futbol turnuvasına katılan dernek takımlarına plaketleri Başkan Mustafa YAVUZ tarafından verildi. Katılan köy takımları; Beltepe, Beşevler, Alayüz, Dördül, Denizkonak, Çataloluk, Çayyaka Çamaltı Pehlivanlı, Toygarlı, Uğurlu ve konuklardı.

Piknik şölenine katılan çoluk çocuk, ihtiyar herkes hemşehrileri ile bir araya geldikleri için ve eğlendikleri için mutlu bir gün geçirdiler. Gazetemiz adına böyle bir organizasyonu gerçekleştiren Dernek Başkanı Mustafa YAVUZ ve Yönetim Kurulunu tebrik ederiz.

engin [ 13 Haziran 2009, 22:15 ]
sultanmurat mahallesi 27 yıldır hiç bir başkanın donupte adım akıllı bakmadıgı terkedılmıs guzellık..rasathane,bahcelı evler..su deposu ve tufan mahallesı her turlu beledıye hızmetınden yararlanırken bızlere hep kotu ınsan muamelesı yapıldı..ama suc bırazda mahalle sakınlerınde oy verdık.sıkayetlerımızı bıldırmedık..mahalledekı oy avcılarına kapıldık ıkı tatlı soze oylarımızı verdık ve sımdı aglamaya hakkımız yok eger bır seyler yapılacaksa toplu bır sekılde yapılmalıdır yoksa 27 seneler cok ama cok gecer taa kı bır zengın mahallemızın kapısı calına kadar...saglık ocagı olmayan karakolu olmayan spor sahası olmayan bunları bırakın duragı olmayan koca nufuslu bır mahalle vede bunları gormezlıkden gelen baskanlar aldıgınız yedıgınız paralar cokmu helal ...