Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Sabah
Milliyet Star
Yeni Şafak Türkiye

Doğalgaz Umudu

TPAO'nun geçtiğimiz yıl Karadeniz'de yaptırdığı sismik araştırmanın sonuçlarına göre İnebolu açıklarında açılacak iki kuyuda doğal gaz arayacak Avustralya bandıralı dev sondaj platformu, çalışmalara başladı.

Doğalgaz Umudu
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
E-BÜLTEN KAYIT
Ad, Soyad :
E-Posta :
Paylaş :
TPAO'nun geçtiğimiz yıl Karadeniz'de yaptırdığı sismik araştırmanın sonuçlarına göre İnebolu açıklarında açılacak iki kuyuda doğal gaz arayacak Avustralya bandıralı dev sondaj platformu, çalışmalara başladı. Bir süredir Bulgaristan'da sondaj çalışması yapan "Atvvod Southern Cross" isimli platform, TPAO tarafından kiralanarak İnebolu açıklarına getirildi. İtalyan bandıralı "Metsette" isimli römorkörün çekerek getirdiği dev platformun gümrük işlemleri, Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'nde yaptırıldı.

İKİ AY ÇALIŞACAK
İnebolu'nun 11 mil açığında 110 metre derinlikte kuyular açacak olan platform, 2 bin 200 metreye kadar inerek doğal gaz arayacak. "İnebolu–1" ve "İnebolu–2" isimleri verilecek kuyuların delinip doğalgaz rezervinin doğrulanabilmesi için yapılacak çalışmaların, en az 60 gün sürmesi bekleniyor. Bu arada sahilden çıplak gözle görülebilen platformun çalışmalar sırasında kullanacağı kimyasal maddeler ve malzemelerin, İnebolu Limanı'na taşınmasına ise devam ediliyor. Karadeniz Ereğli ve Batman'dan getirilen malzemeler İnebolu Limanı'nda TPAO'nun kiraladığı 5 bin metrekarelik alana yerleştiriliyor. Malzemeler daha sonra römorkörlerle platforma taşınıyor.

DUBALAR ÜZERİNDE DURUYOR
Doğalgaz ve petrol aramalarında 80 metre derinliğe kadar ayaklı, 80 metreyi geçen derinliklerde ise dubalı platformlar kullanılıyor. İnebolu'daki çalışma 110 metre derinlikte yapılacağı için, çapalarla denize sabitlenip dubalar üzerinde durabilen platform kullanılıyor.

Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Güncel Olaylar

En Çok Okunan Haberler

  GOOGLE ÖZEL ARAMA

  EN ÇOK OKUNANLAR

    Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
    Paylaş :
    Takip Et :
    Üsküdar 34 Feedburner
    www.uskudar34.com © 2007-2015 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
    Destek ve Bilgi : info@uskudar34.com
    Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

    www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

    Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

    sanalbasin.com üyesidir