Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Sabah
Milliyet Star
Yeni Şafak Türkiye

Tanal: 'Cadde otoparkları kaldırılsın'

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, İBB'na, İstanbul'da caddeler üzerinde yer alan otopark alanlarının kaldırılması için dilekçe verdi.

Tanal: 'Cadde otoparkları kaldırılsın'
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
E-BÜLTEN KAYIT
Ad, Soyad :
E-Posta :
Paylaş :
CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na, İstanbul'da caddeler üzerinde yer alan otopark alanlarının kaldırılması için dilekçe verdi.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na verdiği dilekçede, Üsküdar İlçesi; Cumhuriyet Caddesi, Hakimiyeti Milliye Caddesi, Doğancılar Caddesi, Dr Fahri Atabay Caddesi, Zeynep Kamil Salı Sokak, Kadıköy ilçesi sahil üzerinde bulunan Rıhtım İskele Caddesi üzerinde, Kadıköy Belediyesinin ön, arka ve yan tarafından bulunan caddelerinin üzerindeki anaarterlerdeki otoparkların, Ümraniye Belediyesinin bulunduğu Alemdağ Caddenin üzerindeki otoparkların, Bakırköy İlçesi Yenibosna'da bulunan İstanbul Bölge İdare Mahkemelerinin bulunduğu caddeler üzerinde, İstanbul'da yer alan diğer tüm ilçelerdeki caddeler üzerinde yer alan otopark alanlarının kaldırılmasına karar verilmesini istedi.

''VATANDAŞIN ULAŞIM HAKKI ENGELLENİYOR''
İstanbul Üsküdar'da oturduğunu ifade eden Tanal, ''İstanbul'da bulunan anaarter olarak tabir edilen caddeleri İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı iştirakçi şirket olan İspark tarafından otopark olarak kullanılmaktadır'' dedi.

Mevcut uygulama ile vatandaşın ulaşım hakkı ve trafiğin akışının engellendiğini belirten Tanal, ''Yolların ücretli otopark sahasına tahsis edilmesi yasal düzenlemelere aykırıdır'' dedi.

Tanal, dilekçesinde belirttiği yerlerde bulunan caddelerdeki ve İstanbul'da yer alan diğer tüm ilçelerdeki caddeler üzerinde yer alan otopark alanlarının kaldırılmasına karar verilmesini istedi.


AkşamPuan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Politika

En Çok Okunan Haberler

GOOGLE ÖZEL ARAMA

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Paylaş :
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2015 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : info@uskudar34.com
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir