Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Sabah
Milliyet Star
Yeni Şafak Türkiye

Boğaziçi'nde bir garip 'askerkondu'

Boğaziçi'nde Deniz Kuvvetleri arazisine kaçak askeri lojman inşa edildi. Radikal'in sorusu üzerine inşaat durduruldu.

Boğaziçi'nde bir garip 'askerkondu'
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
E-BÜLTEN KAYIT
Ad, Soyad :
E-Posta :
Paylaş :
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı Üsküdar Beylerbeyi'nde yükselen inşaatın Radikal'in sorusu üzerine kaçak olduğu ortaya çıktı. Genelkurmay Başkanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi 10 gündür sorularımızı cevaplamazken, Boğaziçi İmar Müdürlüğü'nün ruhsatı olmayan inşaatı durdurduğu öğrenildi.

Üsküdar'da Boğaziçi Köprüsü'nün alt kısmında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı Deniz Eğitim ve Öğretim Komutanlığı bulunuyor. Komutanlık sınırları içinde bulunan, üzerinde ağaçların bulunduğu bir tepelik birkaç ay önce düzleştirilerek bir inşaat çalışması başladı. Askeri personelin kullanması amaçlı lojman tarzında bir yapının inşaatına başlandı. Hızla yükselen inşaat bölgedeki vatandaşların da dikkatini çekti. Zira Boğaziçi İmar Kanunu'na göre, boğaziçi ön görünüme sahip bir yerde kamu yararı olan okul, sağlık merkezi gibi yapılar dışındaki yapılara izin verilmiyor.

Hızlı bir çalışmanın yapıldığı inşaatı Radikal 23 Haziran'da fotoğrafladı. O tarihte inşaatta işçiler çalışıyordu. Boğaziçi İmar Müdürlüğü'nün bağlı bulunduğu İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne 24 Haziran'da inşaat ile ilgili sorular sorduk. Ancak İBB'den halen bir cevap gelmedi. Aynı tarihte Genelkurmay Başkanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na da inşaatla ilgili bilgi talep ettik. Fakat bu sorularımız da yanıtsız kaldı.

İnşaat için herhangi bir başvuru yapılmamıştı. Radikal'in soruları üzerine kaçak inşaat fark edildi ve faaliyet durduruldu. İnşaatın toprak üstünde 3 katı bulunuyordu. Bir kat daha ilave için yapılan kalıplar ise inşaatın durdurulmasının ardından söküldü. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı da durdurma kararının ardından bu kez en başta yapması gerekeni yaptı ve ruhsat başvurusunda bulundu. Şu anda çoğu tamamlanmış inşaat için Boğaziçi İmar Müdürlüğü izin verip vermeme konusunda karar alacak.

Boğaziçi ön görünümünde
Boğaziçi ön görünümüne sahip olan ve yapılaşmanın sıkı bir şekilde denetlenmesi gereken alanda birkaç ay içinde hiçbir izin alınmadan lojman inşaatı yükselmeye başladı. Çalışmalar şimdilik durduruldu.


RadikalPuan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Emlak ve İmar

En Çok Okunan Haberler

GOOGLE ÖZEL ARAMA

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Paylaş :
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2015 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : info@uskudar34.com
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir