Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Sabah
Milliyet Star
Yeni Şafak Türkiye

2B arazilerinden kira alınacak!

Hükümet, satışıyla ilgili düzenlemenin Anayasa Mahkemesi'nde beklediği 2B arazilerinden kira alacak.

2B arazilerinden kira alınacak!
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
E-BÜLTEN KAYIT
Ad, Soyad :
E-Posta :
Paylaş :
2B'lerin satışıyla ilgili CHP'nin yaptığı itiraz Anayasa Mahkemesi’nde beklerken, Maliye Bakanlığı’ndan sürpriz bir karar çıktı. Yeni düzenlemeyle, 2B arazileri üzerinde ikamet edenlerden kira alınmasına karar verildi.

Resmi Gazete’de yayımlanan Milli Emlak Tebliği, 2B arazilerinde gayrimenkulü bulunanlardan kira alınmasını öngörüyor. Değiştirilen tebliğde, kıyı kanunu kapsamında yer alan sahillerdeki izinsiz işletmelerden de kira alınacağı belirtildi.

2B arazilerinin tespitiyle ilgili Bayındırlık ve İskan Bakanlığı’yla ortak yürüttükleri çalışmaların bitmek üzere olduğunu söyledyen Eroğlu, “Bu ortalama 500 yüz bin hektarlık bir alan. Büyük bir kısmı da şu anda bitti. Pek çoğunun ihalesini yaptık. “Bu araziler 72 milyon vatandaşımızın hakkı, bazıları gelmiş yerleşmiş, bunlardan para almayalım mı?” dedi.

Geçen yıl ocak ayında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından onaylanan ve kamuoyunda 2B yasası olarak bilinen, ‘orman vasfını yitirmiş arazilerle ilgili düzenleme’, CHP'nin itirazının ardından Anayasa Mahkemesi’nde bekliyor.

Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Güncel Olaylar

En Çok Okunan Haberler

GOOGLE ÖZEL ARAMA

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Paylaş :
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2015 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : info@uskudar34.com
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir